Meet Logo
2016 Forsyth County Series #2
Dec 8, 2016

 Back to Timetable

STARTLIST

#12 Men's 500 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
2 JENNINGS, Deionte JR Atkins NT
3 MCQUEEN, Kamry SO East Forsyth NT
4 MEADOWS, Ryan FR Walkertown NT
5 OPARANOZIE, Chigoemecha SO Parkland NT
6 PLEDGER, Caleb SO Glenn NT
7 RODDY, Payton FR Walkertown NT
8 SCHELL, Iosefa JR Mount Tabor NT
9 TOWENS, Ahmad SO Glenn NT
10 VINCENT, Josiah JR East Forsyth NT

Section 2 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 ALLEN, Nick SO Glenn 1:27.73 Forsyth County Series #2
2 PYNE, Nicholas FR Parkland 1:28.00
3 GABRIEL, DANIEL SO Bishop McGuinness 1:35.35
4 VANCHURE, Kyle JR Walkertown 1:46.42 Western Piedmont & NW Conference Championships
5 ALSTON, Preston SR Reagan NT
6 CARMAN, Caleb FR East Forsyth NT
7 CARR, Alexander JR Reagan NT
8 CLEMENTS, Caleb SO Glenn NT
9 COOPER, Wanya SO East Forsyth NT
10 FERGUSON, Benny SO Walkertown NT

Section 3 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 DUNLAP, Mekhi JR Reynolds, R. J. 1:15.97
2 ATKINS, Will FR West Forsyth 1:16.00
3 WALLACE, Jaquan SR Glenn 1:17.19 Forsyth County Series #3
4 RITENOUR, Matthew JR Reagan 1:19.22 Forsyth County Series #2
5 FLEMING, Jalen FR Reynolds, R. J. 1:21.14
6 GHOBRIAL, Ramez SO West Forsyth 1:22.12
7 TESTA, ANTHONY JR Bishop McGuinness 1:22.96
8 COXWELL, PATRICK SR Bishop McGuinness 1:23.41
9 JAMES, Logan JR Reagan 1:23.66 Forsyth County Series #1
10 REYES, Ivan FR East Forsyth 1:25.33

Section 4 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 CRAWFORD, Samuel SO Reagan 1:10.00
2 RODRIGUEZ, Juan SR Parkland 1:10.00
3 KYLE, Tashaune JR Mount Tabor 1:10.50
4 KANKULA, Jeremy JR Atkins 1:10.55 Forsyth County Series #2
5 MAYER, Zack JR Mount Tabor 1:13.50
6 BRACLEY, Kaileb SO Parkland 1:14.00
7 COVINGTON, Devonte SR Reynolds, R. J. 1:15.00
8 HATCHER, Malcolm FR Winston-Salem Prep 1:15.00

Last Posted: Thu Dec 8 20:43:19 GMT-0500 2016

#12 Men's 500 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
2 JENNINGS, Deionte JR Atkins NT
3 MCQUEEN, Kamry SO East Forsyth NT
4 MEADOWS, Ryan FR Walkertown NT
5 OPARANOZIE, Chigoemecha SO Parkland NT
6 PLEDGER, Caleb SO Glenn NT
7 RODDY, Payton FR Walkertown NT
8 SCHELL, Iosefa JR Mount Tabor NT
9 TOWENS, Ahmad SO Glenn NT
10 VINCENT, Josiah JR East Forsyth NT

Section 2 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 ALLEN, Nick SO Glenn 1:27.73 Forsyth County Series #2
2 PYNE, Nicholas FR Parkland 1:28.00
3 GABRIEL, DANIEL SO Bishop McGuinness 1:35.35
4 VANCHURE, Kyle JR Walkertown 1:46.42 Western Piedmont & NW Conference Championships
5 ALSTON, Preston SR Reagan NT
6 CARMAN, Caleb FR East Forsyth NT
7 CARR, Alexander JR Reagan NT
8 CLEMENTS, Caleb SO Glenn NT
9 COOPER, Wanya SO East Forsyth NT
10 FERGUSON, Benny SO Walkertown NT

Section 3 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 DUNLAP, Mekhi JR Reynolds, R. J. 1:15.97
2 ATKINS, Will FR West Forsyth 1:16.00
3 WALLACE, Jaquan SR Glenn 1:17.19 Forsyth County Series #3
4 RITENOUR, Matthew JR Reagan 1:19.22 Forsyth County Series #2
5 FLEMING, Jalen FR Reynolds, R. J. 1:21.14
6 GHOBRIAL, Ramez SO West Forsyth 1:22.12
7 TESTA, ANTHONY JR Bishop McGuinness 1:22.96
8 COXWELL, PATRICK SR Bishop McGuinness 1:23.41
9 JAMES, Logan JR Reagan 1:23.66 Forsyth County Series #1
10 REYES, Ivan FR East Forsyth 1:25.33

Section 4 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 CRAWFORD, Samuel SO Reagan 1:10.00
2 RODRIGUEZ, Juan SR Parkland 1:10.00
3 KYLE, Tashaune JR Mount Tabor 1:10.50
4 KANKULA, Jeremy JR Atkins 1:10.55 Forsyth County Series #2
5 MAYER, Zack JR Mount Tabor 1:13.50
6 BRACLEY, Kaileb SO Parkland 1:14.00
7 COVINGTON, Devonte SR Reynolds, R. J. 1:15.00
8 HATCHER, Malcolm FR Winston-Salem Prep 1:15.00

Last Posted: Thu Dec 8 20:43:19 GMT-0500 2016