Meet Logo
2016 Visit Winston-Salem HS Kick-off
Dec 10, 2016

 Back to Timetable

ENTRIES

#9 Men's 1600 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 ANNEHEIM, Jordan SR South View4:45.64
2 BARLEY, Patrick SR Providence4:48.00
3 BARNES, Devin JR Croatan4:45.00
4 BLALOCK, Hayden SR Providence4:28.00
5 BOUCHER, Jacob FR Croatan5:10.00
6 BRATTAIN, Daniel FR West Stanly5:40.00
7 BROWN, Lucas Queens Grant 5:12.00
8 CAMARILLO, Tony FR Parkland5:42.00
9 CEBALLOS, Alexis SO Parkland5:00.55
10 CHILDERS, Jacob JR St. Stephens5:34.40
11 CLARK, Pace SO Providence4:50.00
12 CLARK, Julian SO West Johnston4:48.00
13 CRAIG, David SO Unattached5:21.60
14 CRAVEN, Tucker SR Ledford5:14.67
15 DADSON, Bryan SR Polk County5:38.00
16 DIXON, Travis SR Forbush5:26.38
17 EBERT, Ben JR Hough, W.A.4:45.00
18 FARRELL, Sam SR Page5:05.00
19 FERRARA, Matthew FR Mooresville5:14.00
20 FRALEY, Trace JR Union PinesNT
21 FULBRIGHT, Jordan SR Bunker Hill5:36.00
22 GANZERT, Robert JR Bishop McGuinness5:14.00
23 GONZALEZ, Damien FR Mooresville5:15.00
24 HANRAHAM, Jackson JR Independence5:29.00
25 HEFNER, Jayden JR St. Stephens5:00.33
26 HENDERSON, Justin FR Independence5:41.00
27 HERMES, Curtis SO Lincoln CharterNT
28 HERNANDEZ, Izaiak SO West Johnston4:45.00
29 HYNES, Ewan SR Hough, W.A.4:50.00
30 LOOPER, Lawton SO South Caldwell5:16.21
31 MCGLAMERY, Dalton SO St. Stephens5:01.00
32 MENDENHALL, Dakota JR Forbush4:28.08
33 MERCER, Zachary SR Mooresville4:32.00
34 MESHAW, Aaron SO West Johnston5:10.00
35 MOUAT, Gavin JR South Iredell4:41.71
36 MULLER, SEAN SO Bishop McGuinness5:30.00
37 NEWMAN, Parker SO Hendersonville5:37.40
38 PARRISH, Drew JR Unattached4:50.00
39 PIGUES, Christian SR Rolesville4:32.00
40 PITTMAN, ADAM JR Bishop McGuinness5:14.00
41 RAISBECK, Trey SO Davie County5:12.09
42 REECE, Elliott SR Reagan5:24.43
43 RODRIGUEZ, Alex JR Davie County5:12.62
44 RODRIGUEZ, Gavin JR Rocky River4:45.00
45 RODRIGUEZ, Jamie SO Croatan4:47.00
46 ROMERO, Austin SR Asheboro4:50.00
47 SCHENCK, Carter FR Independence5:15.00
48 SCHILD, Kenny JR Lincoln Charter5:06.00
49 SEIDI, Suhail JR South View4:58.24
50 SHERRILL, Jackson JR Bunker Hill5:05.00
51 SHORES, Joel SR Southeast Guilford4:30.60
52 SINADA, Ahmed JR Page4:39.00
53 SKEITH, Dane JR Kings Mountain5:15.00
54 SKIDMORE, Benjamin JR Grimsley4:50.00
55 SPENCER, Hayden SR Unattached4:50.31
56 STAMPER , Kyle SO Cuthbertson4:51.00
57 STARNES, Noah SR South Caldwell5:09.09
58 SULLIVAN, Austin SR Princeton4:45.00
59 SUMMERS, Clay SO Davie County4:53.28
60 SURRATT, Brent SO South Davidson4:55.00
61 TODD, Justin JR Ledford5:02.50
62 TORRES, Jaime SR South View4:55.24
63 TRIPLETT, Adam FR Reagan5:31.80
64 TUCKER, Graham SO West Stanly5:40.00
65 WALKER, Max SO Cuthbertson4:50.00
66 WALSH , Jack SO Cuthbertson5:15.00
67 WILLIAMS, Anthony JR Mallard Creek4:46.41
68 WINGATE, Malachi SR Kings Mountain4:59.00
69 ZINK, Andrew FR Lincoln CharterNT
Total Entries: 69

Last Posted: Sat Dec 10 17:25:41 GMT-0500 2016

#9 Men's 1600 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 ANNEHEIM, Jordan SR South View4:45.64
2 BARLEY, Patrick SR Providence4:48.00
3 BARNES, Devin JR Croatan4:45.00
4 BLALOCK, Hayden SR Providence4:28.00
5 BOUCHER, Jacob FR Croatan5:10.00
6 BRATTAIN, Daniel FR West Stanly5:40.00
7 BROWN, Lucas Queens Grant 5:12.00
8 CAMARILLO, Tony FR Parkland5:42.00
9 CEBALLOS, Alexis SO Parkland5:00.55
10 CHILDERS, Jacob JR St. Stephens5:34.40
11 CLARK, Pace SO Providence4:50.00
12 CLARK, Julian SO West Johnston4:48.00
13 CRAIG, David SO Unattached5:21.60
14 CRAVEN, Tucker SR Ledford5:14.67
15 DADSON, Bryan SR Polk County5:38.00
16 DIXON, Travis SR Forbush5:26.38
17 EBERT, Ben JR Hough, W.A.4:45.00
18 FARRELL, Sam SR Page5:05.00
19 FERRARA, Matthew FR Mooresville5:14.00
20 FRALEY, Trace JR Union PinesNT
21 FULBRIGHT, Jordan SR Bunker Hill5:36.00
22 GANZERT, Robert JR Bishop McGuinness5:14.00
23 GONZALEZ, Damien FR Mooresville5:15.00
24 HANRAHAM, Jackson JR Independence5:29.00
25 HEFNER, Jayden JR St. Stephens5:00.33
26 HENDERSON, Justin FR Independence5:41.00
27 HERMES, Curtis SO Lincoln CharterNT
28 HERNANDEZ, Izaiak SO West Johnston4:45.00
29 HYNES, Ewan SR Hough, W.A.4:50.00
30 LOOPER, Lawton SO South Caldwell5:16.21
31 MCGLAMERY, Dalton SO St. Stephens5:01.00
32 MENDENHALL, Dakota JR Forbush4:28.08
33 MERCER, Zachary SR Mooresville4:32.00
34 MESHAW, Aaron SO West Johnston5:10.00
35 MOUAT, Gavin JR South Iredell4:41.71
36 MULLER, SEAN SO Bishop McGuinness5:30.00
37 NEWMAN, Parker SO Hendersonville5:37.40
38 PARRISH, Drew JR Unattached4:50.00
39 PIGUES, Christian SR Rolesville4:32.00
40 PITTMAN, ADAM JR Bishop McGuinness5:14.00
41 RAISBECK, Trey SO Davie County5:12.09
42 REECE, Elliott SR Reagan5:24.43
43 RODRIGUEZ, Alex JR Davie County5:12.62
44 RODRIGUEZ, Gavin JR Rocky River4:45.00
45 RODRIGUEZ, Jamie SO Croatan4:47.00
46 ROMERO, Austin SR Asheboro4:50.00
47 SCHENCK, Carter FR Independence5:15.00
48 SCHILD, Kenny JR Lincoln Charter5:06.00
49 SEIDI, Suhail JR South View4:58.24
50 SHERRILL, Jackson JR Bunker Hill5:05.00
51 SHORES, Joel SR Southeast Guilford4:30.60
52 SINADA, Ahmed JR Page4:39.00
53 SKEITH, Dane JR Kings Mountain5:15.00
54 SKIDMORE, Benjamin JR Grimsley4:50.00
55 SPENCER, Hayden SR Unattached4:50.31
56 STAMPER , Kyle SO Cuthbertson4:51.00
57 STARNES, Noah SR South Caldwell5:09.09
58 SULLIVAN, Austin SR Princeton4:45.00
59 SUMMERS, Clay SO Davie County4:53.28
60 SURRATT, Brent SO South Davidson4:55.00
61 TODD, Justin JR Ledford5:02.50
62 TORRES, Jaime SR South View4:55.24
63 TRIPLETT, Adam FR Reagan5:31.80
64 TUCKER, Graham SO West Stanly5:40.00
65 WALKER, Max SO Cuthbertson4:50.00
66 WALSH , Jack SO Cuthbertson5:15.00
67 WILLIAMS, Anthony JR Mallard Creek4:46.41
68 WINGATE, Malachi SR Kings Mountain4:59.00
69 ZINK, Andrew FR Lincoln CharterNT
Total Entries: 69

Last Posted: Sat Dec 10 17:25:41 GMT-0500 2016