Meet Logo
2016 Visit Winston-Salem HS Kick-off
Dec 10, 2016

 Back to Timetable

PERFORMANCE LIST

#6 Women's 500 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 ROBINSON, Kyna SO Southeast Raleigh 1:17.66 David Oliver Classic
2 ATWATER, Mariah JR Rocky River 1:18.71 David Oliver Classic
3 BURTON, Aaliyah SR Grimsley 1:18.71 Guilford County Championships
4 LILLY, Araybian JR Unattached 1:19.00
5 JOHNSON, Mya SR Unattached 1:19.00
6 HARRIS, Aureilya SR Rocky River 1:19.50
7 HARDWICK, Saidah SR Southeast Raleigh 1:19.53 JDL Mini Meet #3 - SAT PM
8 FOGLEMAN, Laurie JR Gray Stone Day 1:20.00
9 BOWDRY, Ashlan JR Unattached 1:20.00
10 CANNON, Shanone SR Parkland 1:20.00
11 BRYANT, D'amani SR Rocky River 1:20.60
12 HANSON, Kaleigh SO Croatan 1:21.00
13 JENKINS, Nytrinitey FR Reagan 1:21.03 Reagan Polar Bear
14 JONES, Lauren SR Unattached 1:22.00
15 FARWELL , Aubrey JR Cuthbertson 1:22.00
16 GRIER, Tayler JR Wakefield 1:22.35 NCRunners Holiday Invitational
17 PURVIS, Arianna SR Rolesville 1:22.82
18 PENN, Brooklyn SR Parkland 1:23.00
19 HAMILTON, Sequora SR West Mecklenburg 1:23.00
20 CUTLER , Dahlia SO Cuthbertson 1:23.00
21 ALTMAN, Emely SO Croatan 1:24.00
22 ROBINSON, heavenly SR Unattached 1:24.00
23 HENRY , Florah SO Cuthbertson 1:24.00
24 FARRAR, Allysia FR Cummings 1:24.00
25 MACDEVETTE, Erin SO Myers Park 1:25.00
26 GARDENER, Victoria SR Providence 1:25.06 David Oliver Classic
27 DEANS, Jaida FR Wakefield 1:26.00
28 MATTHEWS, Ebin SO West Mecklenburg 1:26.00
29 MCDUFFIE, Trinity FR Butler 1:26.00
30 BEGLEY, Kelsey JR Union Pines 1:26.00
31 TATE, Jordyn SR Butler 1:26.34 JDL Mecklenburg Meet
32 ROPERS, Katie JR Marvin Ridge 1:26.80
33 EMMERSON, Sierra SR Parkland 1:27.00
34 ACKLIN, Naomi SO Rolesville 1:27.00
35 STOCKS, Shylee SO West Henderson 1:27.00
36 SHORE, Madisun JR Forbush 1:27.14 Western Piedmont & NW Conference Championships
37 DREW, Asiah SR Butler 1:27.18 Champion Mini Meet - AM SESSION
38 REITMEYER , Malia FR Lake Norman 1:28.00
39 LONG, Akira JR Mallard Creek 1:28.00
40 WEATHERWAX, Sage JR Southeast Raleigh 1:28.00
41 WILLIFORD, Shelby JR Davie County 1:28.00 David Oliver Classic
42 HAMILTON, Mykala FR Mallard Creek 1:28.00
43 EBERT, Zella SR Davie County 1:28.55 David Oliver Classic
44 HILL, Riley FR West Henderson 1:29.00
45 WHITTINGTON, Sydney SR Trinity 1:29.42 JDL Mini Meet #3 - SAT PM
46 PARKS, Elista FR North Mecklenburg 1:30.00
47 MILLER, Maddie SO West Stanly 1:30.00
48 POTH, Mary Claire FR Myers Park 1:30.00
49 NEWTON, Farrah SO Unattached 1:30.00
50 MASSEY, Mikayla SO South View 1:30.94
51 PHILLIPS, Aubeny SR South View 1:30.94
52 CAMPBELL, Maggie FR West Henderson 1:31.00
53 WINSTON, Marianna FR Croatan 1:32.00
54 WILLIAMS, Nina FR South View 1:32.04
55 JOHNSON, Cassandra SO Independence 1:33.00
56 DUNCAN, Ambria JR St. Stephens 1:33.72 Champion Mini Meet - AM SESSION
57 MCSWAIN, Kayla SR Southern Alamance 1:34.30
58 OGLESBY , Elena SO Grimsley 1:34.55 Southwest Guilford Invitational #1
59 PARNELL, Trisha JR Southern Alamance 1:35.20
60 LEWIS, Avery JR South Caldwell 1:36.40 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
61 ABBATE, Emmarose SR Marvin Ridge 1:39.28 Champion Mini Meet - AM SESSION
62 MOSS, Camille FR Independence 1:40.00
63 MILLER, Stephanie SO Unattached 1:54.30
64 SLOYAN, Marion FR Bishop McGuinness NT
65 FIGARD, Jessica SO Lake Norman NT
66 DENNIS, Ayanna SR Queens Grant NT
67 MAHAFFEY, Maggie SR South Mecklenburg NT
68 WADE, Ta'shia SO Ashbrook NT
69 BOLICK, Rachel JR Trinity NT
70 HUNTER, Alivia SO Havelock NT

Last Posted: Sat Dec 10 17:25:42 GMT-0500 2016

#6 Women's 500 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 ROBINSON, Kyna SO Southeast Raleigh 1:17.66 David Oliver Classic
2 ATWATER, Mariah JR Rocky River 1:18.71 David Oliver Classic
3 BURTON, Aaliyah SR Grimsley 1:18.71 Guilford County Championships
4 LILLY, Araybian JR Unattached 1:19.00
5 JOHNSON, Mya SR Unattached 1:19.00
6 HARRIS, Aureilya SR Rocky River 1:19.50
7 HARDWICK, Saidah SR Southeast Raleigh 1:19.53 JDL Mini Meet #3 - SAT PM
8 FOGLEMAN, Laurie JR Gray Stone Day 1:20.00
9 BOWDRY, Ashlan JR Unattached 1:20.00
10 CANNON, Shanone SR Parkland 1:20.00
11 BRYANT, D'amani SR Rocky River 1:20.60
12 HANSON, Kaleigh SO Croatan 1:21.00
13 JENKINS, Nytrinitey FR Reagan 1:21.03 Reagan Polar Bear
14 JONES, Lauren SR Unattached 1:22.00
15 FARWELL , Aubrey JR Cuthbertson 1:22.00
16 GRIER, Tayler JR Wakefield 1:22.35 NCRunners Holiday Invitational
17 PURVIS, Arianna SR Rolesville 1:22.82
18 PENN, Brooklyn SR Parkland 1:23.00
19 HAMILTON, Sequora SR West Mecklenburg 1:23.00
20 CUTLER , Dahlia SO Cuthbertson 1:23.00
21 ALTMAN, Emely SO Croatan 1:24.00
22 ROBINSON, heavenly SR Unattached 1:24.00
23 HENRY , Florah SO Cuthbertson 1:24.00
24 FARRAR, Allysia FR Cummings 1:24.00
25 MACDEVETTE, Erin SO Myers Park 1:25.00
26 GARDENER, Victoria SR Providence 1:25.06 David Oliver Classic
27 DEANS, Jaida FR Wakefield 1:26.00
28 MATTHEWS, Ebin SO West Mecklenburg 1:26.00
29 MCDUFFIE, Trinity FR Butler 1:26.00
30 BEGLEY, Kelsey JR Union Pines 1:26.00
31 TATE, Jordyn SR Butler 1:26.34 JDL Mecklenburg Meet
32 ROPERS, Katie JR Marvin Ridge 1:26.80
33 EMMERSON, Sierra SR Parkland 1:27.00
34 ACKLIN, Naomi SO Rolesville 1:27.00
35 STOCKS, Shylee SO West Henderson 1:27.00
36 SHORE, Madisun JR Forbush 1:27.14 Western Piedmont & NW Conference Championships
37 DREW, Asiah SR Butler 1:27.18 Champion Mini Meet - AM SESSION
38 REITMEYER , Malia FR Lake Norman 1:28.00
39 LONG, Akira JR Mallard Creek 1:28.00
40 WEATHERWAX, Sage JR Southeast Raleigh 1:28.00
41 WILLIFORD, Shelby JR Davie County 1:28.00 David Oliver Classic
42 HAMILTON, Mykala FR Mallard Creek 1:28.00
43 EBERT, Zella SR Davie County 1:28.55 David Oliver Classic
44 HILL, Riley FR West Henderson 1:29.00
45 WHITTINGTON, Sydney SR Trinity 1:29.42 JDL Mini Meet #3 - SAT PM
46 PARKS, Elista FR North Mecklenburg 1:30.00
47 MILLER, Maddie SO West Stanly 1:30.00
48 POTH, Mary Claire FR Myers Park 1:30.00
49 NEWTON, Farrah SO Unattached 1:30.00
50 MASSEY, Mikayla SO South View 1:30.94
51 PHILLIPS, Aubeny SR South View 1:30.94
52 CAMPBELL, Maggie FR West Henderson 1:31.00
53 WINSTON, Marianna FR Croatan 1:32.00
54 WILLIAMS, Nina FR South View 1:32.04
55 JOHNSON, Cassandra SO Independence 1:33.00
56 DUNCAN, Ambria JR St. Stephens 1:33.72 Champion Mini Meet - AM SESSION
57 MCSWAIN, Kayla SR Southern Alamance 1:34.30
58 OGLESBY , Elena SO Grimsley 1:34.55 Southwest Guilford Invitational #1
59 PARNELL, Trisha JR Southern Alamance 1:35.20
60 LEWIS, Avery JR South Caldwell 1:36.40 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
61 ABBATE, Emmarose SR Marvin Ridge 1:39.28 Champion Mini Meet - AM SESSION
62 MOSS, Camille FR Independence 1:40.00
63 MILLER, Stephanie SO Unattached 1:54.30
64 SLOYAN, Marion FR Bishop McGuinness NT
65 FIGARD, Jessica SO Lake Norman NT
66 DENNIS, Ayanna SR Queens Grant NT
67 MAHAFFEY, Maggie SR South Mecklenburg NT
68 WADE, Ta'shia SO Ashbrook NT
69 BOLICK, Rachel JR Trinity NT
70 HUNTER, Alivia SO Havelock NT

Last Posted: Sat Dec 10 17:25:42 GMT-0500 2016