Meet Logo
2016 Visit Winston-Salem HS Kick-off
Dec 10, 2016

 Back to Timetable

PERFORMANCE LIST

#7 Men's 1000 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 HARRIS, Evan SR Lake Norman 2:37.58 David Oliver Classic
2 TYREE, Canoy SR Mallard Creek 2:38.44 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
3 SHAMBURGER, Dylan SR West Henderson 2:39.55 JDL Mini Meet #3 - SAT PM
4 MOSELY, Martrell SR South View 2:42.24
5 BUTLER, Cameron SR West Rowan 2:44.00
6 EPPS, Ares JR Unattached 2:45.00
7 OSMENT, Jack JR Myers Park 2:45.00
8 SINADA, Ahmed JR Page 2:45.57 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
9 BHATIA, Mason SR Marvin Ridge 2:47.00
10 HERNANDEZ, Izaiak SO West Johnston 2:48.00
11 MOLINA, Justin JR Mooresville 2:48.73 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
12 SPENCER, Hayden SR Unattached 2:49.00
13 HAGAN, Daniel SR South View 2:49.04
14 WORTHAM, Paris JR Cuthbertson 2:50.00
15 CONNELL, Jarod JR West Henderson 2:50.00
16 CHAVEZ, Daniel JR Cuthbertson 2:50.00
17 CHATHAM, Parker SR Swain County 2:50.00
18 CLARK, Julian SO West Johnston 2:50.00
19 ELOFA, Glodi SR Independence 2:51.00
20 BALDWIN, Zack SO West Johnston 2:53.00
21 OLIVAS, Justin JR South View 2:53.24
22 SKIDMORE, Benjamin JR Grimsley 2:53.35 Guilford County Championships
23 SULLIVAN, Austin SR Princeton 2:54.00
24 SURRATT, Brent SO South Davidson 2:55.00
25 OLSON, Tristan Cuthbertson 2:55.00
26 TEASLEY, William SO Grimsley 2:55.00
27 ALLEN, Jacob JR Hendersonville 2:57.15 Cherokee Polar Bear %231
28 ALEXANDER, Chase SO Mooresville 2:58.00
29 HOLLINGSWORTH, Luke JR Hendersonville 2:58.00
30 ROMERO, Austin SR Asheboro 3:00.00
31 KNIGHT, Christon SR Wakefield 3:00.00
32 VARGES, Johan JR Rocky River 3:00.06 Mecklenburg meet
33 SMITH , Isaiah JR Rocky River 3:00.90 Mecklenburg Meet
34 SHIVES, Harrison SR Davie County 3:02.00
35 VERONEE, Charlie FR Unattached 3:05.00
36 JIN, Ian SO North Mecklenburg 3:05.02
37 CAMPBELL, Benjamin SO Mooresville 3:08.00
38 LOOPER, Lawton SO South Caldwell 3:08.00
39 SCHILD, Kenny JR Lincoln Charter 3:10.00
40 TEWOLDE, Jonathan JR Rocky River 3:10.00
41 ALMOND, Noah SO West Stanly 3:10.00
42 GATLIN, Demetrius FR Southeast Raleigh 3:10.00
43 LARIOS, Noah SO Southeast Raleigh 3:12.00
44 CURTIS, Zaki FR Southeast Raleigh 3:14.00
45 SALINAS BERNAL, Kevin SO Parkland 3:15.00 Glenn Polar Bear 2016
46 HATLEY, Parker SR West Stanly 3:15.00
47 ROMINGER, Zach JR Davie County 3:16.00
48 AMICK, Jackson SO North Mecklenburg 3:18.98 Mecklenburg Meet
49 SMITH, Shane FR Unattached 3:20.00
50 WOODS, Ryan JR Unattached 3:20.00
51 DIXON, Travis SR Forbush 3:20.88 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
52 TOMESKI, Dalton JR Union Pines 3:23.00
53 STARNES, Noah SR South Caldwell 3:24.00
54 ALLEN, William FR Unattached 3:24.00
55 CHRISTIANSON, Tyler FR St. Stephens NT
56 BARBER, Malik JR Havelock NT
57 VANBEURDEN, Macgregor FR St. Stephens NT
58 STRONG, Stephen SR Rolesville NT
59 HUDSON, Jordan FR Lincoln Charter NT
60 WALTERS, Brock JR St. Stephens NT
61 LONDONO, Andrew FR Ashbrook NT
62 HARRISON , Micheal SR Reidsville NT
63 ZINK, Andrew FR Lincoln Charter NT

Last Posted: Sat Dec 10 17:25:42 GMT-0500 2016

#7 Men's 1000 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 HARRIS, Evan SR Lake Norman 2:37.58 David Oliver Classic
2 TYREE, Canoy SR Mallard Creek 2:38.44 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
3 SHAMBURGER, Dylan SR West Henderson 2:39.55 JDL Mini Meet #3 - SAT PM
4 MOSELY, Martrell SR South View 2:42.24
5 BUTLER, Cameron SR West Rowan 2:44.00
6 EPPS, Ares JR Unattached 2:45.00
7 OSMENT, Jack JR Myers Park 2:45.00
8 SINADA, Ahmed JR Page 2:45.57 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
9 BHATIA, Mason SR Marvin Ridge 2:47.00
10 HERNANDEZ, Izaiak SO West Johnston 2:48.00
11 MOLINA, Justin JR Mooresville 2:48.73 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
12 SPENCER, Hayden SR Unattached 2:49.00
13 HAGAN, Daniel SR South View 2:49.04
14 WORTHAM, Paris JR Cuthbertson 2:50.00
15 CONNELL, Jarod JR West Henderson 2:50.00
16 CHAVEZ, Daniel JR Cuthbertson 2:50.00
17 CHATHAM, Parker SR Swain County 2:50.00
18 CLARK, Julian SO West Johnston 2:50.00
19 ELOFA, Glodi SR Independence 2:51.00
20 BALDWIN, Zack SO West Johnston 2:53.00
21 OLIVAS, Justin JR South View 2:53.24
22 SKIDMORE, Benjamin JR Grimsley 2:53.35 Guilford County Championships
23 SULLIVAN, Austin SR Princeton 2:54.00
24 SURRATT, Brent SO South Davidson 2:55.00
25 OLSON, Tristan Cuthbertson 2:55.00
26 TEASLEY, William SO Grimsley 2:55.00
27 ALLEN, Jacob JR Hendersonville 2:57.15 Cherokee Polar Bear %231
28 ALEXANDER, Chase SO Mooresville 2:58.00
29 HOLLINGSWORTH, Luke JR Hendersonville 2:58.00
30 ROMERO, Austin SR Asheboro 3:00.00
31 KNIGHT, Christon SR Wakefield 3:00.00
32 VARGES, Johan JR Rocky River 3:00.06 Mecklenburg meet
33 SMITH , Isaiah JR Rocky River 3:00.90 Mecklenburg Meet
34 SHIVES, Harrison SR Davie County 3:02.00
35 VERONEE, Charlie FR Unattached 3:05.00
36 JIN, Ian SO North Mecklenburg 3:05.02
37 CAMPBELL, Benjamin SO Mooresville 3:08.00
38 LOOPER, Lawton SO South Caldwell 3:08.00
39 SCHILD, Kenny JR Lincoln Charter 3:10.00
40 TEWOLDE, Jonathan JR Rocky River 3:10.00
41 ALMOND, Noah SO West Stanly 3:10.00
42 GATLIN, Demetrius FR Southeast Raleigh 3:10.00
43 LARIOS, Noah SO Southeast Raleigh 3:12.00
44 CURTIS, Zaki FR Southeast Raleigh 3:14.00
45 SALINAS BERNAL, Kevin SO Parkland 3:15.00 Glenn Polar Bear 2016
46 HATLEY, Parker SR West Stanly 3:15.00
47 ROMINGER, Zach JR Davie County 3:16.00
48 AMICK, Jackson SO North Mecklenburg 3:18.98 Mecklenburg Meet
49 SMITH, Shane FR Unattached 3:20.00
50 WOODS, Ryan JR Unattached 3:20.00
51 DIXON, Travis SR Forbush 3:20.88 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION
52 TOMESKI, Dalton JR Union Pines 3:23.00
53 STARNES, Noah SR South Caldwell 3:24.00
54 ALLEN, William FR Unattached 3:24.00
55 CHRISTIANSON, Tyler FR St. Stephens NT
56 BARBER, Malik JR Havelock NT
57 VANBEURDEN, Macgregor FR St. Stephens NT
58 STRONG, Stephen SR Rolesville NT
59 HUDSON, Jordan FR Lincoln Charter NT
60 WALTERS, Brock JR St. Stephens NT
61 LONDONO, Andrew FR Ashbrook NT
62 HARRISON , Micheal SR Reidsville NT
63 ZINK, Andrew FR Lincoln Charter NT

Last Posted: Sat Dec 10 17:25:42 GMT-0500 2016