Meet Logo
2016 Mighty Explorers Challenge #2
Nov 29, 2016

Timetable/Results

All Events

StatusStart Time Event Round Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 4 x 800m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 4 x 800m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 55m Hurdles Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 55m Hurdles Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 55 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 55 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 4 x 200m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 4 x 200m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 1600 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 1600 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 500 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 500 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 1000 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 1000 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 300 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 300 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's 3200 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 3200 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 4 x 400m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 4 x 400m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Shot Put Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Shot Put Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Long Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Long Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Triple Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Triple Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's High Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's High Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Pole Vault Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Pole Vault Final Entries Start List Performance List Results

Male Teams

PL Team Code Pts
1 Ragsdale RAGS 134
2 Davie County DC 116
3 Page PAGE 93
4 Alexander Central ALEX 72
5 North Stokes NSTO 49
6 Watauga WAT 32
7 Reynolds, A. C. ACR 28
8 West Stokes WSTO 27
9 Patrick County PATR 18
10 West Davidson WDAV 7

Female Teams

PL Team Code Pts
1 Ragsdale RAGS 116
2 Page PAGE 106
3 Davie County DC 98
4 Alexander Central ALEX 64.5
5 Patrick County PATR 41
6 North Stokes NSTO 39
7 West Stokes WSTO 38
8 Watauga WAT 35.5
9 Reynolds, A. C. ACR 24
10 West Davidson WDAV 9

Last Posted: Sat Dec 3 06:20:41 GMT-0500 2016

All Events

StatusStart Time Event Round Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 4 x 800m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 4 x 800m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 55m Hurdles Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 55m Hurdles Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 55 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 55 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 4 x 200m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 4 x 200m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 1600 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 1600 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 500 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 500 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 1000 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 1000 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 300 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 300 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's 3200 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 3200 Meters Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Women's 4 x 400m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Unofficial5:00 PM Men's 4 x 400m Relay Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Shot Put Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Shot Put Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Long Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Long Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Triple Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Triple Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's High Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's High Jump Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Women's Pole Vault Final Entries Start List Performance List Results
Seeded5:00 PM Men's Pole Vault Final Entries Start List Performance List Results

Male Teams

PL Team Code Pts
1 Ragsdale RAGS 134
2 Davie County DC 116
3 Page PAGE 93
4 Alexander Central ALEX 72
5 North Stokes NSTO 49
6 Watauga WAT 32
7 Reynolds, A. C. ACR 28
8 West Stokes WSTO 27
9 Patrick County PATR 18
10 West Davidson WDAV 7

Female Teams

PL Team Code Pts
1 Ragsdale RAGS 116
2 Page PAGE 106
3 Davie County DC 98
4 Alexander Central ALEX 64.5
5 Patrick County PATR 41
6 North Stokes NSTO 39
7 West Stokes WSTO 38
8 Watauga WAT 35.5
9 Reynolds, A. C. ACR 24
10 West Davidson WDAV 9

Last Posted: Sat Dec 3 06:20:41 GMT-0500 2016