Meet Logo
2016 Mighty Explorers Challenge #3
Dec 16, 2016

 Back to Timetable

ENTRIES

#12 Men's 500 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 ANDREWS, Sam FR North Lincoln1:30.00
2 BROWN, James JR RagsdaleNT
3 BUSH, Warwick SO Page1:22.00
4 BYERS, Nick JR Patrick County1:21.76
5 CARTER, August SO WataugaNT
6 CORNS, Cody SO North Stokes1:23.62
7 CROTTS, Alex JR Davie County1:20.90
8 DAVILLA, Ben SR West Stokes1:15.73
9 DEQUENNE, Jared JR Davie County1:11.84
10 DICKENS, Zeb FR WataugaNT
11 DRAKE, Evan FR North Lincoln1:28.00
12 DURR, Jason SO Ashe County1:16.71
13 EATMON, Cori'monte JR Olympic1:12.80
14 EDWARDS, Harvey SO Patrick County1:22.18
15 FOSTER, Nevin JR Green Hope1:11.83
16 FREEMAN, Alex SO Watauga1:24.29
17 GARRIS, Myshawn SO Ragsdale1:17.37
18 GILLESPIE, Nate SR Page1:12.00
19 GREGORY, Davis FR Page1:24.40
20 HARE, Will JR OlympicNT
21 HARRIS, Joshua SO Green Hope1:17.10
22 HEATH, Jackson FR North Stokes1:19.60
23 HERNANDEZ, Aaron SO Olympic1:19.00
24 HOFFMANN, William SR Green Hope1:05.88
25 KIRKLAND, Aaron SO Olympic1:12.30
26 KUHNEMANN, Wyatt SO Davie County1:27.78
27 LEDEZMA, Andreas SO Ashe CountyNT
28 MARTIN, Tasaun JR Davie CountyNT
29 NISHAN, Brodie SO Page1:19.78
30 NOVAS, Jared SO RagsdaleNT
31 RYPIEN, Jacob JR North Lincoln1:28.64
32 SCHMERBER, Alex FR North Lincoln1:32.00
33 SHANKLIN, Ian SR Page1:10.00
34 SIMS, Stephan JR Ragsdale1:21.90
35 SMALL, Van SO WataugaNT
36 SNYDER, Austin JR Green Hope1:21.41
37 STAMEY, Zach SR North Lincoln1:16.00
38 SUDHINI, Rithik JR Green Hope1:17.73
39 TATE, Davion SO Olympic1:15.00
40 WRIGHT, Seth FR Patrick County1:27.58
Total Entries: 40

Last Posted: Fri Dec 16 20:51:45 GMT-0500 2016

#12 Men's 500 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 ANDREWS, Sam FR North Lincoln1:30.00
2 BROWN, James JR RagsdaleNT
3 BUSH, Warwick SO Page1:22.00
4 BYERS, Nick JR Patrick County1:21.76
5 CARTER, August SO WataugaNT
6 CORNS, Cody SO North Stokes1:23.62
7 CROTTS, Alex JR Davie County1:20.90
8 DAVILLA, Ben SR West Stokes1:15.73
9 DEQUENNE, Jared JR Davie County1:11.84
10 DICKENS, Zeb FR WataugaNT
11 DRAKE, Evan FR North Lincoln1:28.00
12 DURR, Jason SO Ashe County1:16.71
13 EATMON, Cori'monte JR Olympic1:12.80
14 EDWARDS, Harvey SO Patrick County1:22.18
15 FOSTER, Nevin JR Green Hope1:11.83
16 FREEMAN, Alex SO Watauga1:24.29
17 GARRIS, Myshawn SO Ragsdale1:17.37
18 GILLESPIE, Nate SR Page1:12.00
19 GREGORY, Davis FR Page1:24.40
20 HARE, Will JR OlympicNT
21 HARRIS, Joshua SO Green Hope1:17.10
22 HEATH, Jackson FR North Stokes1:19.60
23 HERNANDEZ, Aaron SO Olympic1:19.00
24 HOFFMANN, William SR Green Hope1:05.88
25 KIRKLAND, Aaron SO Olympic1:12.30
26 KUHNEMANN, Wyatt SO Davie County1:27.78
27 LEDEZMA, Andreas SO Ashe CountyNT
28 MARTIN, Tasaun JR Davie CountyNT
29 NISHAN, Brodie SO Page1:19.78
30 NOVAS, Jared SO RagsdaleNT
31 RYPIEN, Jacob JR North Lincoln1:28.64
32 SCHMERBER, Alex FR North Lincoln1:32.00
33 SHANKLIN, Ian SR Page1:10.00
34 SIMS, Stephan JR Ragsdale1:21.90
35 SMALL, Van SO WataugaNT
36 SNYDER, Austin JR Green Hope1:21.41
37 STAMEY, Zach SR North Lincoln1:16.00
38 SUDHINI, Rithik JR Green Hope1:17.73
39 TATE, Davion SO Olympic1:15.00
40 WRIGHT, Seth FR Patrick County1:27.58
Total Entries: 40

Last Posted: Fri Dec 16 20:51:45 GMT-0500 2016