Meet Logo
2016 Mighty Explorers Challenge #3
Dec 16, 2016

 Back to Timetable

PERFORMANCE LIST

#11 Women's 500 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 EASTWOOD, Lindsey JR Green Hope 1:21.29
2 MOOREFIELD, Savannah SR Patrick County 1:26.00
3 CARTER, Armonte JR Patrick County 1:26.00
4 PARKS, Jordyn JR Green Hope 1:26.33
5 HUNT, Rebecca JR Page 1:28.00
6 WILLIFORD, Shelby JR Davie County 1:28.00 David Oliver Classic
7 ASHLEY, Teyanni SO Page 1:28.00
8 EBERT, Zella SR Davie County 1:28.55 David Oliver Classic
9 CONE, Morgan JR North Stokes 1:29.00
10 LAMOND, Lillian SO Olympic 1:29.40
11 SPENDLEY, Leah SO Green Hope 1:31.47
12 ZUEGE, Claire JR Olympic 1:32.90
13 AFANADOR, Carley SO Page 1:33.00
14 RYAN, Cayley JR Green Hope 1:33.37 Mighty Explorers Challenge #1
15 BOLENS, Brandy JR North Stokes 1:34.00 Mighty Explorers Challenge #1
16 GREENE, Jazmine SR Olympic 1:34.98 Mighty Explorers Challenge #4
17 SIMINO, Spencer JR Ashe County 1:36.08 Mighty Explorers Challenge #1
18 HAYES, Barika SO Page 1:36.84 Mighty Explorers Challenge #2
19 TAYLOR, Arielle JR Patrick County 1:37.50
20 HICKS, Ajaylah SO Olympic 1:38.45 Mecklenburg Meet
21 KALE, Eliza FR North Lincoln 1:40.00
22 WILLIAMS, Taylor JR Patrick County 1:40.00
23 FARRIS, Sheridan FR North Lincoln 1:42.00
24 SYNDER, Anna SO Olympic 1:43.00
25 EMEHEL, Chloe FR North Lincoln 1:45.00
26 BENITEZ, Melannie FR Davie County 1:50.41 Mighty Explorers Challenge #2
27 NGUYEN, Annie SO Page 1:55.36 Mighty Explorers Challenge #2
28 DRIVER, Cari SO North Lincoln 2:00.00
29 MARTINEZ, Reina SO Davie County 2:00.83 Mighty Explorers Challenge #2
30 MORENO, Emily FR Davie County 2:08.37 Mighty Explorers Challenge #2
31 BROWN, Ella FR Watauga NT
32 KEMP, Claire JR Green Hope NT
33 JORDAN, Kaitlyn SR Ashe County NT

Last Posted: Fri Dec 16 20:51:45 GMT-0500 2016

#11 Women's 500 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 EASTWOOD, Lindsey JR Green Hope 1:21.29
2 MOOREFIELD, Savannah SR Patrick County 1:26.00
3 CARTER, Armonte JR Patrick County 1:26.00
4 PARKS, Jordyn JR Green Hope 1:26.33
5 HUNT, Rebecca JR Page 1:28.00
6 WILLIFORD, Shelby JR Davie County 1:28.00 David Oliver Classic
7 ASHLEY, Teyanni SO Page 1:28.00
8 EBERT, Zella SR Davie County 1:28.55 David Oliver Classic
9 CONE, Morgan JR North Stokes 1:29.00
10 LAMOND, Lillian SO Olympic 1:29.40
11 SPENDLEY, Leah SO Green Hope 1:31.47
12 ZUEGE, Claire JR Olympic 1:32.90
13 AFANADOR, Carley SO Page 1:33.00
14 RYAN, Cayley JR Green Hope 1:33.37 Mighty Explorers Challenge #1
15 BOLENS, Brandy JR North Stokes 1:34.00 Mighty Explorers Challenge #1
16 GREENE, Jazmine SR Olympic 1:34.98 Mighty Explorers Challenge #4
17 SIMINO, Spencer JR Ashe County 1:36.08 Mighty Explorers Challenge #1
18 HAYES, Barika SO Page 1:36.84 Mighty Explorers Challenge #2
19 TAYLOR, Arielle JR Patrick County 1:37.50
20 HICKS, Ajaylah SO Olympic 1:38.45 Mecklenburg Meet
21 KALE, Eliza FR North Lincoln 1:40.00
22 WILLIAMS, Taylor JR Patrick County 1:40.00
23 FARRIS, Sheridan FR North Lincoln 1:42.00
24 SYNDER, Anna SO Olympic 1:43.00
25 EMEHEL, Chloe FR North Lincoln 1:45.00
26 BENITEZ, Melannie FR Davie County 1:50.41 Mighty Explorers Challenge #2
27 NGUYEN, Annie SO Page 1:55.36 Mighty Explorers Challenge #2
28 DRIVER, Cari SO North Lincoln 2:00.00
29 MARTINEZ, Reina SO Davie County 2:00.83 Mighty Explorers Challenge #2
30 MORENO, Emily FR Davie County 2:08.37 Mighty Explorers Challenge #2
31 BROWN, Ella FR Watauga NT
32 KEMP, Claire JR Green Hope NT
33 JORDAN, Kaitlyn SR Ashe County NT

Last Posted: Fri Dec 16 20:51:45 GMT-0500 2016