Meet Logo
2016 Mighty Explorers Challenge #3
Dec 16, 2016

 Back to Timetable

STARTLIST

#11 Women's 500 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 FARRIS, Sheridan FR North Lincoln 1:42.00
2 SYNDER, Anna SO Olympic 1:43.00
3 EMEHEL, Chloe FR North Lincoln 1:45.00
4 BENITEZ, Melannie FR Davie County 1:50.41 Mighty Explorers Challenge #2
5 NGUYEN, Annie SO Page 1:55.36 Mighty Explorers Challenge #2
6 DRIVER, Cari SO North Lincoln 2:00.00
7 MARTINEZ, Reina SO Davie County 2:00.83 Mighty Explorers Challenge #2
8 MORENO, Emily FR Davie County 2:08.37 Mighty Explorers Challenge #2
9 BROWN, Ella FR Watauga NT
11 KEMP, Claire JR Green Hope NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 SPENDLEY, Leah SO Green Hope 1:31.47
2 ZUEGE, Claire JR Olympic 1:32.90
3 AFANADOR, Carley SO Page 1:33.00
4 RYAN, Cayley JR Green Hope 1:33.37 Mighty Explorers Challenge #1
5 BOLENS, Brandy JR North Stokes 1:34.00 Mighty Explorers Challenge #1
6 GREENE, Jazmine SR Olympic 1:34.98 Mighty Explorers Challenge #4
7 SIMINO, Spencer JR Ashe County 1:36.08 Mighty Explorers Challenge #1
8 HAYES, Barika SO Page 1:36.84 Mighty Explorers Challenge #2
9 TAYLOR, Arielle JR Patrick County 1:37.50
10 HICKS, Ajaylah SO Olympic 1:38.45 Mecklenburg Meet
11 KALE, Eliza FR North Lincoln 1:40.00
12 WILLIAMS, Taylor JR Patrick County 1:40.00
13 JORDAN, Kaitlyn SR Ashe County NT

Section 3 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 EASTWOOD, Lindsey JR Green Hope 1:21.29
2 CARTER, Armonte JR Patrick County 1:26.00
3 MOOREFIELD, Savannah SR Patrick County 1:26.00
4 PARKS, Jordyn JR Green Hope 1:26.33
5 ASHLEY, Teyanni SO Page 1:28.00
6 HUNT, Rebecca JR Page 1:28.00
7 WILLIFORD, Shelby JR Davie County 1:28.00 David Oliver Classic
8 EBERT, Zella SR Davie County 1:28.55 David Oliver Classic
9 CONE, Morgan JR North Stokes 1:29.00
10 LAMOND, Lillian SO Olympic 1:29.40

Last Posted: Fri Dec 16 20:51:45 GMT-0500 2016

#11 Women's 500 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 FARRIS, Sheridan FR North Lincoln 1:42.00
2 SYNDER, Anna SO Olympic 1:43.00
3 EMEHEL, Chloe FR North Lincoln 1:45.00
4 BENITEZ, Melannie FR Davie County 1:50.41 Mighty Explorers Challenge #2
5 NGUYEN, Annie SO Page 1:55.36 Mighty Explorers Challenge #2
6 DRIVER, Cari SO North Lincoln 2:00.00
7 MARTINEZ, Reina SO Davie County 2:00.83 Mighty Explorers Challenge #2
8 MORENO, Emily FR Davie County 2:08.37 Mighty Explorers Challenge #2
9 BROWN, Ella FR Watauga NT
11 KEMP, Claire JR Green Hope NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 SPENDLEY, Leah SO Green Hope 1:31.47
2 ZUEGE, Claire JR Olympic 1:32.90
3 AFANADOR, Carley SO Page 1:33.00
4 RYAN, Cayley JR Green Hope 1:33.37 Mighty Explorers Challenge #1
5 BOLENS, Brandy JR North Stokes 1:34.00 Mighty Explorers Challenge #1
6 GREENE, Jazmine SR Olympic 1:34.98 Mighty Explorers Challenge #4
7 SIMINO, Spencer JR Ashe County 1:36.08 Mighty Explorers Challenge #1
8 HAYES, Barika SO Page 1:36.84 Mighty Explorers Challenge #2
9 TAYLOR, Arielle JR Patrick County 1:37.50
10 HICKS, Ajaylah SO Olympic 1:38.45 Mecklenburg Meet
11 KALE, Eliza FR North Lincoln 1:40.00
12 WILLIAMS, Taylor JR Patrick County 1:40.00
13 JORDAN, Kaitlyn SR Ashe County NT

Section 3 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 EASTWOOD, Lindsey JR Green Hope 1:21.29
2 CARTER, Armonte JR Patrick County 1:26.00
3 MOOREFIELD, Savannah SR Patrick County 1:26.00
4 PARKS, Jordyn JR Green Hope 1:26.33
5 ASHLEY, Teyanni SO Page 1:28.00
6 HUNT, Rebecca JR Page 1:28.00
7 WILLIFORD, Shelby JR Davie County 1:28.00 David Oliver Classic
8 EBERT, Zella SR Davie County 1:28.55 David Oliver Classic
9 CONE, Morgan JR North Stokes 1:29.00
10 LAMOND, Lillian SO Olympic 1:29.40

Last Posted: Fri Dec 16 20:51:45 GMT-0500 2016