Meet Logo
2016 NCRunners Holiday Invitational
Dec 17, 2016

 Back to Timetable

STARTLIST

#11 Boys' 3200 Meters

! JDL Fast Track 8:59.67 Andrew Hunter Unattached 2/6/2015 

Start Time: 5:35 PM

Section 1 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 MCLAMB, Xavier SO Hobbton 11:25.00
2 BAUTISTA, Oscar JR West Rowan 11:10.00
3 EARNHARDT, Will SO Southeast Guilford 11:13.91 Guilford County Championships
4 CLASSEY, beck JR Unattached 11:17.89
5 JOHNSON, Kazelee JR Nash Central 11:20.00
6 STALEY, Dakota SR Southeast Guilford 11:20.00
7 STRANDBERG, Colton SR Southeast Guilford 11:07.06 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
8 AYERS, Connor SR Southwest Guilford NT
9 WITHERSPOON, Joshua SO Unattached 11:29.00
10 FADER, Micheal SO Durham School of the Arts 11:30.00
11 SWANSEY, Ned FR Durham School of the Arts 11:30.00
12 CEBALLOS, Alexis SO Parkland 11:27.00 Blue Ridge Classic Apr. 2016
13 SOSA, Gabriel JR Central Academy NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 CONRAD, Quinn SO Leesville Road 10:55.00
2 JONES, Perrin SO Unattached 10:35.00
3 LEACH JR. , Travis SO Southwest Guilford 10:35.20 Guilford County meet 2016
4 MCPHERSON, Joseph JR Eastern Alamance 10:57.00
5 BADER, Niklas JR Myers Park 10:45.00
6 ZAUNER, Nathan SR West Rowan 10:45.00
7 RODRIGUEZ, Gavin JR Rocky River 10:40.00
8 MOORE, Ryan JR Panther Creek 10:40.00
9 PASCHAL, Lucas SO Unattached 10:40.00
10 HARRILL, Cade SR West Rowan 11:00.00
11 WATSON, Stone SO West Carteret 10:30.00
12 FUHRER, Jack FR Leesville Road 10:40.00
13 CHURCHILL, Zachary SO North Mecklenburg 11:00.00
14 CLARK, Pace SO Providence 10:50.00

Section 3 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 MELVILLE, benny SO Unattached 10:24.00
2 MAXON, Chris Thomasville 10:03.00
3 PETTY, Caleb SR Leesville Road 9:44.00 2016 Dash for Doobie time
4 KOMYATI, Jarred JR Panther Creek 10:05.00
5 MYERS, Patrick SR Corinth-Holders 9:50.00
6 RUSHOK, Frank SO West Carteret 10:15.00
7 INMAN, Andrew JR Unattached 10:11.00
8 HONEYCUTT, Haven SO Asheville 9:45.00
9 MAXWELL, Landon JR Unattached 9:38.00
10 STEVENS, Colin Henry JR Unattached 10:12.54
11 CASTELLAW, Cooper SO Alexander Central 10:15.00
12 CATHEY, Jackson JR North Lincoln 10:12.00
13 CARMICHAEL, Camden JR Middle Creek 10:20.00
14 DOUGLAS, John Kelly SO Asheville 10:22.00
15 MENDENHALL, Dakota JR Forbush 9:37.64 Dash for Doobie
16 KEMPER, Collin SR Asheville 10:28.55 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION

Last Posted: Sat Dec 17 17:54:28 GMT-0500 2016

#11 Boys' 3200 Meters

! JDL Fast Track 8:59.67 Andrew Hunter Unattached 2/6/2015 

Start Time: 5:35 PM

Section 1 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 MCLAMB, Xavier SO Hobbton 11:25.00
2 BAUTISTA, Oscar JR West Rowan 11:10.00
3 EARNHARDT, Will SO Southeast Guilford 11:13.91 Guilford County Championships
4 CLASSEY, beck JR Unattached 11:17.89
5 JOHNSON, Kazelee JR Nash Central 11:20.00
6 STALEY, Dakota SR Southeast Guilford 11:20.00
7 STRANDBERG, Colton SR Southeast Guilford 11:07.06 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
8 AYERS, Connor SR Southwest Guilford NT
9 WITHERSPOON, Joshua SO Unattached 11:29.00
10 FADER, Micheal SO Durham School of the Arts 11:30.00
11 SWANSEY, Ned FR Durham School of the Arts 11:30.00
12 CEBALLOS, Alexis SO Parkland 11:27.00 Blue Ridge Classic Apr. 2016
13 SOSA, Gabriel JR Central Academy NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 CONRAD, Quinn SO Leesville Road 10:55.00
2 JONES, Perrin SO Unattached 10:35.00
3 LEACH JR. , Travis SO Southwest Guilford 10:35.20 Guilford County meet 2016
4 MCPHERSON, Joseph JR Eastern Alamance 10:57.00
5 BADER, Niklas JR Myers Park 10:45.00
6 ZAUNER, Nathan SR West Rowan 10:45.00
7 RODRIGUEZ, Gavin JR Rocky River 10:40.00
8 MOORE, Ryan JR Panther Creek 10:40.00
9 PASCHAL, Lucas SO Unattached 10:40.00
10 HARRILL, Cade SR West Rowan 11:00.00
11 WATSON, Stone SO West Carteret 10:30.00
12 FUHRER, Jack FR Leesville Road 10:40.00
13 CHURCHILL, Zachary SO North Mecklenburg 11:00.00
14 CLARK, Pace SO Providence 10:50.00

Section 3 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 MELVILLE, benny SO Unattached 10:24.00
2 MAXON, Chris Thomasville 10:03.00
3 PETTY, Caleb SR Leesville Road 9:44.00 2016 Dash for Doobie time
4 KOMYATI, Jarred JR Panther Creek 10:05.00
5 MYERS, Patrick SR Corinth-Holders 9:50.00
6 RUSHOK, Frank SO West Carteret 10:15.00
7 INMAN, Andrew JR Unattached 10:11.00
8 HONEYCUTT, Haven SO Asheville 9:45.00
9 MAXWELL, Landon JR Unattached 9:38.00
10 STEVENS, Colin Henry JR Unattached 10:12.54
11 CASTELLAW, Cooper SO Alexander Central 10:15.00
12 CATHEY, Jackson JR North Lincoln 10:12.00
13 CARMICHAEL, Camden JR Middle Creek 10:20.00
14 DOUGLAS, John Kelly SO Asheville 10:22.00
15 MENDENHALL, Dakota JR Forbush 9:37.64 Dash for Doobie
16 KEMPER, Collin SR Asheville 10:28.55 Champion Mini Meet - SAT AM SESSION

Last Posted: Sat Dec 17 17:54:28 GMT-0500 2016