Meet Logo
2017 Forsyth County Series #1
Nov 30, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#14 Men's 1000 Meters

% HS Facility 2:29.45 Elijah Inuwa Central Academy of Technology 2/7/2015 
FS Forsyth Series 2:34.30 Kenny Kneisel Mount Tabor 2016

Section 1 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 FLORES, Pedro East Forsyth NT
2 HAMPTON, Coby North Forsyth NT
3 HERNDON, Jackson Bishop McGuinness NT
4 HUAMAN, Mikhail Parkland NT
5 KNIGHT, Elijah Reynolds, R. J. NT
6 MITCHELL, Nyheim Atkins NT
7 RABON, Ethan East Forsyth NT
8 ROMERO, Alejandro Mount Tabor NT
9 TRIBBLE, Joshua Winston-Salem Prep NT
10 VINCENT, Josiah East Forsyth NT
11 WHITFIELD, Brandon East Forsyth NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 CAMARILLO, Tony Parkland 3:07.00
2 MULLER, SEAN Bishop McGuinness 3:07.39 Forsyth County Series #4
3 PREUDHOMME, XAVIER Bishop McGuinness 3:10.75 Mecklenburg Meet
4 PICHARDO, Eduardo Parkland 3:11.00
5 BAUGHER, Zach East Forsyth 3:12.68 Forsyth County Series #1
6 THOMAS , Jakari Atkins 3:12.98 Forsyth County Series #1
7 SOLOMAN, Ray Atkins 3:20.00
8 KING JR., Tommy North Forsyth 3:20.93 Forsyth County Series #2
9 CONNELLY, Thomas Atkins 3:25.99 Western Piedmont & NW Conference Championships
10 LUTTRELL, Peyton Mount Tabor 3:38.08 Forsyth County Series #1

Section 3 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 NEWSOME, Brock West Forsyth 2:40.00
2 HOPGOOD, Roy West Forsyth 2:40.44 David Oliver Classic
3 CEBALLOS, Alexis Parkland 2:58.81 Forsyth County Series #2
4 ELDREDGE, Jeremy West Forsyth 2:59.00
5 LETOURNEAU, Russell West Forsyth 3:03.00
6 GANZERT, Robert Bishop McGuinness 3:04.41 Forsyth County Series #1
7 PITMAN, ADAM Bishop McGuinness 3:04.65 Forsyth County Series #4
8 COBB, Tramond Parkland 3:05.00
9 JACABS, Nathan Atkins 3:05.00
10 MARTINEZ-AYALA, Jose North Forsyth 3:06.86 Forsyth County Series #2

Last Posted: 11/30/2017 8:26 PM

#14 Men's 1000 Meters

% HS Facility 2:29.45 Elijah Inuwa Central Academy of Technology 2/7/2015 
FS Forsyth Series 2:34.30 Kenny Kneisel Mount Tabor 2016

Section 1 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 FLORES, Pedro East Forsyth NT
2 HAMPTON, Coby North Forsyth NT
3 HERNDON, Jackson Bishop McGuinness NT
4 HUAMAN, Mikhail Parkland NT
5 KNIGHT, Elijah Reynolds, R. J. NT
6 MITCHELL, Nyheim Atkins NT
7 RABON, Ethan East Forsyth NT
8 ROMERO, Alejandro Mount Tabor NT
9 TRIBBLE, Joshua Winston-Salem Prep NT
10 VINCENT, Josiah East Forsyth NT
11 WHITFIELD, Brandon East Forsyth NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 CAMARILLO, Tony Parkland 3:07.00
2 MULLER, SEAN Bishop McGuinness 3:07.39 Forsyth County Series #4
3 PREUDHOMME, XAVIER Bishop McGuinness 3:10.75 Mecklenburg Meet
4 PICHARDO, Eduardo Parkland 3:11.00
5 BAUGHER, Zach East Forsyth 3:12.68 Forsyth County Series #1
6 THOMAS , Jakari Atkins 3:12.98 Forsyth County Series #1
7 SOLOMAN, Ray Atkins 3:20.00
8 KING JR., Tommy North Forsyth 3:20.93 Forsyth County Series #2
9 CONNELLY, Thomas Atkins 3:25.99 Western Piedmont & NW Conference Championships
10 LUTTRELL, Peyton Mount Tabor 3:38.08 Forsyth County Series #1

Section 3 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 NEWSOME, Brock West Forsyth 2:40.00
2 HOPGOOD, Roy West Forsyth 2:40.44 David Oliver Classic
3 CEBALLOS, Alexis Parkland 2:58.81 Forsyth County Series #2
4 ELDREDGE, Jeremy West Forsyth 2:59.00
5 LETOURNEAU, Russell West Forsyth 3:03.00
6 GANZERT, Robert Bishop McGuinness 3:04.41 Forsyth County Series #1
7 PITMAN, ADAM Bishop McGuinness 3:04.65 Forsyth County Series #4
8 COBB, Tramond Parkland 3:05.00
9 JACABS, Nathan Atkins 3:05.00
10 MARTINEZ-AYALA, Jose North Forsyth 3:06.86 Forsyth County Series #2

Last Posted: 11/30/2017 8:26 PM