Meet Logo
2017 Guilford County Championships
Jan 31, 2017

 Back to Timetable

PERFORMANCE LIST

#14 Men's 1000 Meters

Athlete Team Seed Note
1 SHORES, Joel Southeast Guilford 2:33.51 David Oliver Classic
2 SHANKLIN, Ian Page 2:38.48 David Oliver Classic
3 BROWN, Kobe Southwest Guilford 2:40.05 David Oliver Classic
4 SINADA, Ahmed Page 2:40.68 David Oliver Classic
5 OLDS, David Southwest Guilford 2:43.67 David Oliver Classic
6 STATES, Owen Northern Guilford 2:44.30
7 TERRY, Jabril Southeast Guilford 2:44.43 David Oliver Classic
8 LACOSTE, Austin Ragsdale 2:45.43 Mighty Explorers Challenge #1
9 BROWN, Neil High Point Central 2:48.00
10 GILLESPIE, Nate Page 2:51.15 Guilford County Championships
11 SKIDMORE, Benjamin Grimsley 2:52.99 Visit Winston-Salem HS Kickoff
12 MILLER, Johnathan High Point Central 2:55.97 Southwest Guilford Invitational #2
13 THOMAS, Brett Northern Guilford 2:57.05 Guilford County Championships
14 SEEBER, Benjamin Grimsley 2:58.46 Champion Fast Track HS Invitational
15 RICE, Nate Southeast Guilford 2:58.93 Champion Mini Meet - AM SESSION
16 EVANS, Will Northwest Guilford 3:01.82 Southwest Guilford Invitational #2
17 GAYDON, Ryan Ragsdale 3:03.76 Mighty Explorers Challenge #3
18 TEASLEY, William Grimsley 3:04.26 Visit Winston-Salem HS Kickoff
19 WAGNOR, Griffen Ragsdale 3:04.44 Mighty Explorers Challenge #3
20 SUTHERLAND, Ray Northern Guilford 3:08.00
21 SANCHEZ, Jason Northwest Guilford 3:08.19 Mighty Explorers Challenge #4
22 DAVIS, Zarius Eastern Guilford 3:20.47 Southwest Guilford Invitational #2
23 MARTI, Joshua Northwest Guilford 4:25.30 Southwest Guilford Invitational #2
24 CIL, Bles Northeast Guilford NT

Last Posted: 1/31/2017 7:13 PM

#14 Men's 1000 Meters

Athlete Team Seed Note
1 SHORES, Joel Southeast Guilford 2:33.51 David Oliver Classic
2 SHANKLIN, Ian Page 2:38.48 David Oliver Classic
3 BROWN, Kobe Southwest Guilford 2:40.05 David Oliver Classic
4 SINADA, Ahmed Page 2:40.68 David Oliver Classic
5 OLDS, David Southwest Guilford 2:43.67 David Oliver Classic
6 STATES, Owen Northern Guilford 2:44.30
7 TERRY, Jabril Southeast Guilford 2:44.43 David Oliver Classic
8 LACOSTE, Austin Ragsdale 2:45.43 Mighty Explorers Challenge #1
9 BROWN, Neil High Point Central 2:48.00
10 GILLESPIE, Nate Page 2:51.15 Guilford County Championships
11 SKIDMORE, Benjamin Grimsley 2:52.99 Visit Winston-Salem HS Kickoff
12 MILLER, Johnathan High Point Central 2:55.97 Southwest Guilford Invitational #2
13 THOMAS, Brett Northern Guilford 2:57.05 Guilford County Championships
14 SEEBER, Benjamin Grimsley 2:58.46 Champion Fast Track HS Invitational
15 RICE, Nate Southeast Guilford 2:58.93 Champion Mini Meet - AM SESSION
16 EVANS, Will Northwest Guilford 3:01.82 Southwest Guilford Invitational #2
17 GAYDON, Ryan Ragsdale 3:03.76 Mighty Explorers Challenge #3
18 TEASLEY, William Grimsley 3:04.26 Visit Winston-Salem HS Kickoff
19 WAGNOR, Griffen Ragsdale 3:04.44 Mighty Explorers Challenge #3
20 SUTHERLAND, Ray Northern Guilford 3:08.00
21 SANCHEZ, Jason Northwest Guilford 3:08.19 Mighty Explorers Challenge #4
22 DAVIS, Zarius Eastern Guilford 3:20.47 Southwest Guilford Invitational #2
23 MARTI, Joshua Northwest Guilford 4:25.30 Southwest Guilford Invitational #2
24 CIL, Bles Northeast Guilford NT

Last Posted: 1/31/2017 7:13 PM