Meet Logo
2017 JDL HS Dual Meet Challenge
Jan 20, 2017

 Back to Timetable

PERFORMANCE LIST

#15 Men's 1000 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 DELGADO, Ian JR Green Hope 2:34.00
2 BROOKS, Andrew SR Broughton 2:35.00
3 MOERK, Michael JR Mount Tabor 2:35.99 Champion Fast Track HS Invitational
4 PETERSEN, Sean JR Green Hope 2:36.00
5 ALEXANDER, Colin JR Pinecrest 2:38.00
6 TURNER, Davis JR Asheville 2:40.86 NCRunners Holiday Invitational
7 BHATIA, Mason SR Marvin Ridge 2:42.35
8 BROWN, Ryan JR Broughton 2:43.00
9 JOYCE, Kyle SR Apex 2:43.20 12-17-16 @ SWAC Polar Bear meet
10 MARTIN, Jackson SO Cary 2:44.00
11 WILLIAMS, Devin SR South View 2:44.24
12 ATKINSON, Stephen SO Cary 2:45.00
13 BONEY, Leslie JR Broughton 2:46.36 Wake County Invitational #2
14 MOSELY, Martrell SR South View 2:46.94
15 MILITELLO, Luke JR Cary 2:47.00
16 BLACKMAN, Reed SO Green Hope 2:48.00
17 HAGAN, Daniel SR South View 2:49.24
18 RODRIGUEZ, Juan SR Parkland 2:50.38 Forsyth County Series #3
19 TERRY, Jabril SR Southeast Guilford 2:50.77 Southwest Guilford Invitational #2
20 PILKINGTON, Grant SR Watauga 2:52.74 Mighty Explorers Challenge #1
21 JONES, Will SR Marvin Ridge 2:53.00
22 KEMPER, Collin SR Asheville 2:55.00
23 TURNER, William JR Mount Tabor 2:55.38 Mighty Explorers Challenge #6
24 WILLIAMS, Mantryl JR South View 2:55.74
25 WILLIAMS, Sam SR Watauga 2:57.48 Mighty Explorers Challenge #3
26 MARS, Sean JR Cary 2:58.00
27 SANBORN, Nate JR Pinecrest 2:58.00
28 NESBIT, Matthew SR Reagan 2:58.11 Forsyth County Series #4
29 NORRIS, Liam JR Broughton 2:58.55 Wake County Invitational #2
30 RICE, Nate SR Southeast Guilford 2:58.93 Champion Mini Meet - AM SESSION
31 FIGAN, Harrison JR Mount Tabor 2:59.00
32 BIDDLE, Michael SO Green Hope 3:00.00
33 DELLA MAESTRA, Ethan SR Apex 3:00.00
34 KNIGHT, Christon SR Wakefield 3:04.69 Wake County Invitational #2
35 COLWELL, Luke SR Apex 3:08.00
36 ENSEY, Jake FR Marvin Ridge 3:08.50
37 MERIWEATHER, Anson JR Asheville 3:10.82 NCRunners Holiday Invitational
38 HICKMAN, Isaac SO Reagan 3:12.78 Forsyth County Series #4
39 NOYOLA, Andres SO Parkland 3:12.88 Forsyth County Series #1
40 FORD, Josh SO Reagan 3:13.19 Forsyth County Series #4
41 BROCK, Ben SO Asheville 3:15.00
42 LAH, Denison JR Apex 3:19.80
43 SIMON, Ashley SR Southeast Guilford 3:20.62 Southwest Guilford Invitational #2
44 STOKES, Samuel FR Watauga 3:42.04 Mighty Explorers Challenge #4
45 DESPARD, Mack SR Marvin Ridge 4:47.18
46 SHARP, Ruben JR East Chapel Hill NT
47 GAYDON, Jackson FR Southeast Guilford NT
48 WROBEL, Jacob SR Reagan NT
49 MORTON, Jacob FR Wakefield NT
50 PENA, David SO Parkland NT
51 SCHELL, Iosefa JR Mount Tabor NT

Last Posted: 1/20/2017 9:10 PM

#15 Men's 1000 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 DELGADO, Ian JR Green Hope 2:34.00
2 BROOKS, Andrew SR Broughton 2:35.00
3 MOERK, Michael JR Mount Tabor 2:35.99 Champion Fast Track HS Invitational
4 PETERSEN, Sean JR Green Hope 2:36.00
5 ALEXANDER, Colin JR Pinecrest 2:38.00
6 TURNER, Davis JR Asheville 2:40.86 NCRunners Holiday Invitational
7 BHATIA, Mason SR Marvin Ridge 2:42.35
8 BROWN, Ryan JR Broughton 2:43.00
9 JOYCE, Kyle SR Apex 2:43.20 12-17-16 @ SWAC Polar Bear meet
10 MARTIN, Jackson SO Cary 2:44.00
11 WILLIAMS, Devin SR South View 2:44.24
12 ATKINSON, Stephen SO Cary 2:45.00
13 BONEY, Leslie JR Broughton 2:46.36 Wake County Invitational #2
14 MOSELY, Martrell SR South View 2:46.94
15 MILITELLO, Luke JR Cary 2:47.00
16 BLACKMAN, Reed SO Green Hope 2:48.00
17 HAGAN, Daniel SR South View 2:49.24
18 RODRIGUEZ, Juan SR Parkland 2:50.38 Forsyth County Series #3
19 TERRY, Jabril SR Southeast Guilford 2:50.77 Southwest Guilford Invitational #2
20 PILKINGTON, Grant SR Watauga 2:52.74 Mighty Explorers Challenge #1
21 JONES, Will SR Marvin Ridge 2:53.00
22 KEMPER, Collin SR Asheville 2:55.00
23 TURNER, William JR Mount Tabor 2:55.38 Mighty Explorers Challenge #6
24 WILLIAMS, Mantryl JR South View 2:55.74
25 WILLIAMS, Sam SR Watauga 2:57.48 Mighty Explorers Challenge #3
26 MARS, Sean JR Cary 2:58.00
27 SANBORN, Nate JR Pinecrest 2:58.00
28 NESBIT, Matthew SR Reagan 2:58.11 Forsyth County Series #4
29 NORRIS, Liam JR Broughton 2:58.55 Wake County Invitational #2
30 RICE, Nate SR Southeast Guilford 2:58.93 Champion Mini Meet - AM SESSION
31 FIGAN, Harrison JR Mount Tabor 2:59.00
32 BIDDLE, Michael SO Green Hope 3:00.00
33 DELLA MAESTRA, Ethan SR Apex 3:00.00
34 KNIGHT, Christon SR Wakefield 3:04.69 Wake County Invitational #2
35 COLWELL, Luke SR Apex 3:08.00
36 ENSEY, Jake FR Marvin Ridge 3:08.50
37 MERIWEATHER, Anson JR Asheville 3:10.82 NCRunners Holiday Invitational
38 HICKMAN, Isaac SO Reagan 3:12.78 Forsyth County Series #4
39 NOYOLA, Andres SO Parkland 3:12.88 Forsyth County Series #1
40 FORD, Josh SO Reagan 3:13.19 Forsyth County Series #4
41 BROCK, Ben SO Asheville 3:15.00
42 LAH, Denison JR Apex 3:19.80
43 SIMON, Ashley SR Southeast Guilford 3:20.62 Southwest Guilford Invitational #2
44 STOKES, Samuel FR Watauga 3:42.04 Mighty Explorers Challenge #4
45 DESPARD, Mack SR Marvin Ridge 4:47.18
46 SHARP, Ruben JR East Chapel Hill NT
47 GAYDON, Jackson FR Southeast Guilford NT
48 WROBEL, Jacob SR Reagan NT
49 MORTON, Jacob FR Wakefield NT
50 PENA, David SO Parkland NT
51 SCHELL, Iosefa JR Mount Tabor NT

Last Posted: 1/20/2017 9:10 PM