Meet Logo
2017 JDL November Tune-Up
Nov 18, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#5 Men's 200 Meters

Start Time: 1:50 PM

Section 1 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 FRANCE, Cameron Mars Hill 21.92 South Atlantic Conference Championship
4 MOORE, JOSHUA Havelock HEAT 21.90
5 MEZA, Noel Unattached 10.00 JDL November Tune-Up
6 ESTRADA, Daniel Unattached 21.11 Aggie last chance

Section 2 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 WRENN, Juwan UNCP Track Club 22.61
4 FROST, Malik Mars Hill 22.60
5 IZQUIERDO, Nicholas Mars Hill 22.30
6 PARKER, rondrick Unattached 22.53 USATF Southeastern Region

Section 3 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 DARDEN, DORIAN Havelock HEAT 22.90
4 THREATT, Marcus Havelock HEAT 22.90
5 LYTTON, DaParis Unattached 22.80 JDL November Tune-Up
6 WOODS, Marcus Unattached 22.80 November Tune-up

Section 4 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 GLENN, jamar Unattached 22.99
4 COUSAR, Trey Unattached 22.94 Guilford County Championship
5 WASHINGTON, Billy Unattached 22.90
6 WASHINGTON-SAUNDERS, Chace Unattached 22.91 JDL November Tune-Up

Section 5 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 JOHNSON JR, corey Unattached 23.00
4 LAWSON , Maiz Unattached 23.00 Maiz Lawson
5 MODESTO, Valence Bulldog Elite 23.00
6 PITTMAN, Brien Unattached 23.00

Section 6 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 PRATT, Korey JCP Performance 23.18
4 HADDOCK, Eric Unattached 23.10
5 CRAWFORD, Samuel Unattached 23.05 November tune up
6 COZART, TYRONE Havelock HEAT 23.10

Section 7 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 CULBRETH, Malachi Unattached 23.50 JDL November Tune-Up
4 WILLIAMS, Tyler Bulldog Elite 23.50
5 DAVENPORT , Ahmir JCP Performance 23.50
6 JACKSON, Isaiah JCP Performance 23.50

Section 8 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 LORANCE, Zach Unattached 23.70 JDL Nov. Tune Up
4 ROSS, Carlos Unattached 23.59 Darius Dixon Memorial Invitational
5 POWERS, Joshua Unattached 23.50
6 ATTUCKS, Cameron Unattached 23.50

Section 9 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 OSI-EFA, Kareem Ga Southern Run 24.15
4 MCRAE, Romell Bulldog Elite 24.00
5 CHAPEPA, Patrick BlueComets 24.00
6 GREENE, Jabril BlueComets 24.00

Section 10 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 CLARK, Chris UNCP Track Club 24.71
4 CURTIS, John Unattached 24.70
5 KENDRICK, Josh Ga Southern Run 24.21 UNF Spring Break Invitational
6 VANEMAN, Preston BlueComets 24.50

Section 11 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 JOHNSON SR, corey Unattached 25.50
4 WARD, Eumagisty UNCP Track Club 25.00
5 BROWN, Quantavious UNCP Track Club 24.90
6 OWENS, Caleb BlueComets 25.00

Section 12 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 JONES, Kalil UNCP Track Club 26.50
4 KELLY, Jeremiah UNCP Track Club 26.33
5 BROWN, Shemar UNCP Track Club 25.68
6 JENKINS, Gaither Unattached 26.00

Section 13 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 CANNON, David Atlanta track club 27.50 SFTC Summer Track Meet
4 BOYNTON, M. Unattached 27.50 JDL November Tune-Up
5 BLOOMFIELD, Harold BlueComets 27.00
6 JONES SR, Michael D. Unattached 27.00

Section 14 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 MATHIS, Zion Elite Track and Field 29.50
4 CHESTNUT, Kaylan UNCP Track Club 29.19
5 INTINTOLO, John Unattached 27.78 NC Senior Games
6 BARNETT III, Alonza Unattached 28.85

Section 15 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 OLIVER, Kiwan Havelock HEAT 35.00
4 MOORE, DERRICK Havelock HEAT 31.21
5 AUSTIN, Kameron Unattached 30.00 nm
6 SHANNON, David JDL Fast Track 31.00

Section 16 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
4 STEPHENS, Kelvon Bulldog Elite NT
5 RHOAD, William Unattached 35.97 PVA - Landover MD
6 MACK, Kobe Tri City Relays Track Club NT

Last Posted: 11/19/2017 11:27 AM

#5 Men's 200 Meters

Start Time: 1:50 PM

Section 1 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 FRANCE, Cameron Mars Hill 21.92 South Atlantic Conference Championship
4 MOORE, JOSHUA Havelock HEAT 21.90
5 MEZA, Noel Unattached 10.00 JDL November Tune-Up
6 ESTRADA, Daniel Unattached 21.11 Aggie last chance

Section 2 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 WRENN, Juwan UNCP Track Club 22.61
4 FROST, Malik Mars Hill 22.60
5 IZQUIERDO, Nicholas Mars Hill 22.30
6 PARKER, rondrick Unattached 22.53 USATF Southeastern Region

Section 3 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 DARDEN, DORIAN Havelock HEAT 22.90
4 THREATT, Marcus Havelock HEAT 22.90
5 LYTTON, DaParis Unattached 22.80 JDL November Tune-Up
6 WOODS, Marcus Unattached 22.80 November Tune-up

Section 4 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 GLENN, jamar Unattached 22.99
4 COUSAR, Trey Unattached 22.94 Guilford County Championship
5 WASHINGTON, Billy Unattached 22.90
6 WASHINGTON-SAUNDERS, Chace Unattached 22.91 JDL November Tune-Up

Section 5 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 JOHNSON JR, corey Unattached 23.00
4 LAWSON , Maiz Unattached 23.00 Maiz Lawson
5 MODESTO, Valence Bulldog Elite 23.00
6 PITTMAN, Brien Unattached 23.00

Section 6 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 PRATT, Korey JCP Performance 23.18
4 HADDOCK, Eric Unattached 23.10
5 CRAWFORD, Samuel Unattached 23.05 November tune up
6 COZART, TYRONE Havelock HEAT 23.10

Section 7 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 CULBRETH, Malachi Unattached 23.50 JDL November Tune-Up
4 WILLIAMS, Tyler Bulldog Elite 23.50
5 DAVENPORT , Ahmir JCP Performance 23.50
6 JACKSON, Isaiah JCP Performance 23.50

Section 8 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 LORANCE, Zach Unattached 23.70 JDL Nov. Tune Up
4 ROSS, Carlos Unattached 23.59 Darius Dixon Memorial Invitational
5 POWERS, Joshua Unattached 23.50
6 ATTUCKS, Cameron Unattached 23.50

Section 9 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 OSI-EFA, Kareem Ga Southern Run 24.15
4 MCRAE, Romell Bulldog Elite 24.00
5 CHAPEPA, Patrick BlueComets 24.00
6 GREENE, Jabril BlueComets 24.00

Section 10 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 CLARK, Chris UNCP Track Club 24.71
4 CURTIS, John Unattached 24.70
5 KENDRICK, Josh Ga Southern Run 24.21 UNF Spring Break Invitational
6 VANEMAN, Preston BlueComets 24.50

Section 11 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 JOHNSON SR, corey Unattached 25.50
4 WARD, Eumagisty UNCP Track Club 25.00
5 BROWN, Quantavious UNCP Track Club 24.90
6 OWENS, Caleb BlueComets 25.00

Section 12 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 JONES, Kalil UNCP Track Club 26.50
4 KELLY, Jeremiah UNCP Track Club 26.33
5 BROWN, Shemar UNCP Track Club 25.68
6 JENKINS, Gaither Unattached 26.00

Section 13 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 CANNON, David Atlanta track club 27.50 SFTC Summer Track Meet
4 BOYNTON, M. Unattached 27.50 JDL November Tune-Up
5 BLOOMFIELD, Harold BlueComets 27.00
6 JONES SR, Michael D. Unattached 27.00

Section 14 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 MATHIS, Zion Elite Track and Field 29.50
4 CHESTNUT, Kaylan UNCP Track Club 29.19
5 INTINTOLO, John Unattached 27.78 NC Senior Games
6 BARNETT III, Alonza Unattached 28.85

Section 15 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
3 OLIVER, Kiwan Havelock HEAT 35.00
4 MOORE, DERRICK Havelock HEAT 31.21
5 AUSTIN, Kameron Unattached 30.00 nm
6 SHANNON, David JDL Fast Track 31.00

Section 16 of 16

Lane Athlete Team Seed Note
4 STEPHENS, Kelvon Bulldog Elite NT
5 RHOAD, William Unattached 35.97 PVA - Landover MD
6 MACK, Kobe Tri City Relays Track Club NT

Last Posted: 11/19/2017 11:27 AM