Meet Logo
2017 Mighty Explorers Challenge #3
Dec 19, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#10 Men's 1600 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 2

Lane Athlete Team Seed Note
1 WILEY, Lucas Reynolds, A. C. 4:38.00
2 PEASLEE, Curtis Northwest Guilford 4:50.24
3 KLESIUS, Henry Reynolds, A. C. 4:55.00
4 MAYES, Adam West Stokes 4:59.28 Mighty Explorers Challenge #1
5 CHRISTENSEN, Tyler St. Stephens 4:59.46 Mighty Explorers Challenge #1
6 JONCAS, Riley Northwest Guilford 5:07.49 Southwest Guilford Invitational #1
7 MORSE, Monroe Patrick County 5:08.74 Mighty Explorers Challenge #6
8 DECKER, Chris Northwest Guilford 5:15.34 Southwest Guilford Invitational #1
9 MAGARACI, TJ West Stokes 5:18.70 Western Piedmont & NW Conference Championships
10 CHILDERS, Jacob St. Stephens 5:18.90 Visit Winston-Salem HS Kickoff
11 BROWN, Tucker Watauga 5:20.00
12 WANG, Wenzhuo St. Stephens 5:20.52 Mighty Explorers Challenge #1
13 HUNT, Cameron West Davidson 5:20.80 Titan Clash
14 BROWN, James Watauga 5:30.00

Section 2 of 2

Lane Athlete Team Seed Note
1 COPE, Ransom Ragsdale 5:34.29 Southwest Guilford Invitational #1
2 DOYLE, Joey Northwest Guilford 5:35.43 Southwest Guilford Invitational #1
3 WARSTLER, Josh West Davidson 5:54.68 Titan Clash
4 HONEA, Nathan Reynolds, A. C. 5:59.00
5 SWICEGOOD, Ethan West Davidson 6:19.81 Mighty Explorers Challenge #2
6 GAMBILL, Dalton East Wilkes 6:20.60
7 ALLMAN, Matthew West Davidson 6:28.11 Titan Clash
8 SWINK, Samuel West Davidson 6:41.88 Titan Clash
9 BROWN, Jermey St. Stephens NT
10 CATHEY, Spencer Watauga NT
11 FREEMAN, Rien Watauga NT
12 MOORE, Tristian Patrick County NT
13 PARSONS, Joshua Northwest Guilford NT
14 REYNOLDS, Kristian Patrick County NT
15 TZOTSCHEW, Ivan Watauga NT
16 VANBEURDEN, Macgregor St. Stephens NT

Last Posted: 12/19/2017 6:22 PM

#10 Men's 1600 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 2

Lane Athlete Team Seed Note
1 WILEY, Lucas Reynolds, A. C. 4:38.00
2 PEASLEE, Curtis Northwest Guilford 4:50.24
3 KLESIUS, Henry Reynolds, A. C. 4:55.00
4 MAYES, Adam West Stokes 4:59.28 Mighty Explorers Challenge #1
5 CHRISTENSEN, Tyler St. Stephens 4:59.46 Mighty Explorers Challenge #1
6 JONCAS, Riley Northwest Guilford 5:07.49 Southwest Guilford Invitational #1
7 MORSE, Monroe Patrick County 5:08.74 Mighty Explorers Challenge #6
8 DECKER, Chris Northwest Guilford 5:15.34 Southwest Guilford Invitational #1
9 MAGARACI, TJ West Stokes 5:18.70 Western Piedmont & NW Conference Championships
10 CHILDERS, Jacob St. Stephens 5:18.90 Visit Winston-Salem HS Kickoff
11 BROWN, Tucker Watauga 5:20.00
12 WANG, Wenzhuo St. Stephens 5:20.52 Mighty Explorers Challenge #1
13 HUNT, Cameron West Davidson 5:20.80 Titan Clash
14 BROWN, James Watauga 5:30.00

Section 2 of 2

Lane Athlete Team Seed Note
1 COPE, Ransom Ragsdale 5:34.29 Southwest Guilford Invitational #1
2 DOYLE, Joey Northwest Guilford 5:35.43 Southwest Guilford Invitational #1
3 WARSTLER, Josh West Davidson 5:54.68 Titan Clash
4 HONEA, Nathan Reynolds, A. C. 5:59.00
5 SWICEGOOD, Ethan West Davidson 6:19.81 Mighty Explorers Challenge #2
6 GAMBILL, Dalton East Wilkes 6:20.60
7 ALLMAN, Matthew West Davidson 6:28.11 Titan Clash
8 SWINK, Samuel West Davidson 6:41.88 Titan Clash
9 BROWN, Jermey St. Stephens NT
10 CATHEY, Spencer Watauga NT
11 FREEMAN, Rien Watauga NT
12 MOORE, Tristian Patrick County NT
13 PARSONS, Joshua Northwest Guilford NT
14 REYNOLDS, Kristian Patrick County NT
15 TZOTSCHEW, Ivan Watauga NT
16 VANBEURDEN, Macgregor St. Stephens NT

Last Posted: 12/19/2017 6:22 PM