Meet Logo
2017 Mighty Explorers Challenge #3
Dec 19, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#15 Women's 300 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 NEWTON, Chloe Northwest Guilford 48.15 Southwest Guilford Invitational #1
2 HOWELL, Brianna West Davidson 47.02 Titan Clash
3 DUKE, Erin West Stokes 46.81 Mighty Explorers Challenge #2
4 WILSON, Sevanna St. Stephens 46.19 Mighty Explorers Challenge #1
5 CARTER, Armonte Patrick County 45.31 Mighty Explorers Challenge #3
6 LEIB, Diana Northwest Guilford 46.12 Guilford County Indoor Championships

Section 2 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 DIEZ, Carolyn Reynolds, A. C. 49.50
2 BLAKELY, Shay West Stokes 49.41 Mighty Explorers Challenge #2
4 STANBERY, Emma North Stokes 49.00
5 YIN, Yiuwin Reynolds, A. C. 48.62 Mighty Explorers Challenge #6
6 OLGSBY, elena Ragsdale 48.96 Southwest Guilford Invitational #1

Section 3 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 BOLENS, Brandy North Stokes 52.00
2 BUCKNER, Rebecca Watauga 51.25 Mighty Explorers Challenge #4
3 LANG, Emery Reynolds, A. C. 51.00
4 KALLAM, Erika Northwest Guilford 50.29 Southwest Guilford Invitational #1
5 ROBBINS, Kaiyah Ragsdale 50.16 Mighty Explorers Challenge #3
6 HARDY, cheyenne Ragsdale 50.19 Southwest Guilford Invitational #1

Section 4 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 SPRINKLE, Tessa North Stokes 55.39 Mighty Explorers Challenge #2
2 ETTORCHI, Rania Northwest Guilford 55.20 Guilford County Indoor Championships
3 DUNCAN, Ambria St. Stephens 55.00
4 OVERBY, Rachel North Stokes 54.00
5 LOVIN, Hallie Watauga 52.15 Mighty Explorers Challenge #6
6 HENSON, Ally St. Stephens 52.80 Mighty Explorers Challenge #1

Section 5 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 SCHOPPMAN, Anna Northwest Guilford NT
2 SOSA, Kaela Watauga NT
3 KIRKLAND, Molly Watauga NT
4 MCCLURE, Grace Watauga NT
5 GWYN, Crystal North Stokes 56.00

Section 6 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
3 OATES, Kyasha St. Stephens NT
4 BOYLES, Alesia West Stokes NT
5 RAMIREZ, Ashley St. Stephens NT

Last Posted: 12/19/2017 7:04 PM

#15 Women's 300 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 NEWTON, Chloe Northwest Guilford 48.15 Southwest Guilford Invitational #1
2 HOWELL, Brianna West Davidson 47.02 Titan Clash
3 DUKE, Erin West Stokes 46.81 Mighty Explorers Challenge #2
4 WILSON, Sevanna St. Stephens 46.19 Mighty Explorers Challenge #1
5 CARTER, Armonte Patrick County 45.31 Mighty Explorers Challenge #3
6 LEIB, Diana Northwest Guilford 46.12 Guilford County Indoor Championships

Section 2 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 DIEZ, Carolyn Reynolds, A. C. 49.50
2 BLAKELY, Shay West Stokes 49.41 Mighty Explorers Challenge #2
4 STANBERY, Emma North Stokes 49.00
5 YIN, Yiuwin Reynolds, A. C. 48.62 Mighty Explorers Challenge #6
6 OLGSBY, elena Ragsdale 48.96 Southwest Guilford Invitational #1

Section 3 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 BOLENS, Brandy North Stokes 52.00
2 BUCKNER, Rebecca Watauga 51.25 Mighty Explorers Challenge #4
3 LANG, Emery Reynolds, A. C. 51.00
4 KALLAM, Erika Northwest Guilford 50.29 Southwest Guilford Invitational #1
5 ROBBINS, Kaiyah Ragsdale 50.16 Mighty Explorers Challenge #3
6 HARDY, cheyenne Ragsdale 50.19 Southwest Guilford Invitational #1

Section 4 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 SPRINKLE, Tessa North Stokes 55.39 Mighty Explorers Challenge #2
2 ETTORCHI, Rania Northwest Guilford 55.20 Guilford County Indoor Championships
3 DUNCAN, Ambria St. Stephens 55.00
4 OVERBY, Rachel North Stokes 54.00
5 LOVIN, Hallie Watauga 52.15 Mighty Explorers Challenge #6
6 HENSON, Ally St. Stephens 52.80 Mighty Explorers Challenge #1

Section 5 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
1 SCHOPPMAN, Anna Northwest Guilford NT
2 SOSA, Kaela Watauga NT
3 KIRKLAND, Molly Watauga NT
4 MCCLURE, Grace Watauga NT
5 GWYN, Crystal North Stokes 56.00

Section 6 of 6

Lane Athlete Team Seed Note
3 OATES, Kyasha St. Stephens NT
4 BOYLES, Alesia West Stokes NT
5 RAMIREZ, Ashley St. Stephens NT

Last Posted: 12/19/2017 7:04 PM