Meet Logo
2017 Mighty Explorers Challenge #3
Dec 19, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#16 Men's 300 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 PATTERSON, Akeem St. Stephens 40.39 Mighty Explorers Challenge #1
2 HICKS, William West Stokes 39.46 Mighty Explorers Challenge #3
3 MURRAY, Foster West Stokes 39.44 Mighty Explorers Challenge #1
4 CORDONA, Corey Ragsdale 38.53 Southwest Guilford Invitational #1
5 THOMAS, Jaidin Ragsdale 36.78 Southwest Guilford Invitational #1
6 MARTIN, Spencer Ragsdale 37.32 Guilford County Indoor Championships

Section 2 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
2 JUSTICE, Walter West Stokes 42.34 Mighty Explorers Challenge #1
3 SPRAGUE, David Watauga 41.84 Mighty Explorers Challenge #1
5 CULLINAN, Alex Northwest Guilford 41.00 Southwest Guilford Invitational #1
6 ASHE, Phillip Reynolds, A. C. 41.15 Mighty Explorers Challenge #4

Section 3 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 COOK, Tate Watauga 43.50 JDL HS Dual Meet Challenge
2 ROHRBACH, Brandon Patrick County 43.49 Mighty Explorers Challenge #6
3 GRAGG, Jake Watauga 43.40 Mighty Explorers Challenge #1
4 LAYOCK, Harley West Stokes 43.23 Mighty Explorers Challenge #2
5 TARLENTON, Matthew West Davidson 42.65 Titan Clash
6 GILKESON, Will Reynolds, A. C. 42.80

Section 4 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 SINK, Drew West Davidson 46.44 Titan Clash
2 SPARKS, Benjamin East Wilkes 46.04
3 GARCIA, Jermaine West Davidson 45.46 Titan Clash
4 BENITEZ, Leonel West Davidson 44.68 Titan Clash
5 KAROUT, Sadik Reynolds, A. C. 43.50
6 GUPTA-LEARY, Malachi Reynolds, A. C. 43.50

Section 5 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 GRADY, Stanton Northwest Guilford NT
2 IBRAHIM, Mohamad Northwest Guilford NT
4 FLIPPEN, Elyah West Stokes NT
5 FESTA, Zander North Stokes 47.00
6 SIERRA, Ivan East Wilkes 47.10

Section 6 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 BETANCOURT, Jacob Patrick County NT
2 DALTON, Jordan Patrick County NT
3 MARTIN, Quincy Ragsdale NT
4 KELLY, Nathaniel Ragsdale NT
5 RONEY, Cameron Northwest Guilford NT
6 MCCORQUODALE, Lawson Northwest Guilford NT

Section 7 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 MARTINEZ, Edgar St. Stephens NT
2 CRUZ, David St. Stephens NT
3 HARPER, Grant St. Stephens NT
4 CRUZ-URIBE, Pedro St. Stephens NT
5 MORSE, Martin Patrick County NT
6 LOUYA, Cameron West Davidson NT

Last Posted: 12/19/2017 7:12 PM

#16 Men's 300 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 PATTERSON, Akeem St. Stephens 40.39 Mighty Explorers Challenge #1
2 HICKS, William West Stokes 39.46 Mighty Explorers Challenge #3
3 MURRAY, Foster West Stokes 39.44 Mighty Explorers Challenge #1
4 CORDONA, Corey Ragsdale 38.53 Southwest Guilford Invitational #1
5 THOMAS, Jaidin Ragsdale 36.78 Southwest Guilford Invitational #1
6 MARTIN, Spencer Ragsdale 37.32 Guilford County Indoor Championships

Section 2 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
2 JUSTICE, Walter West Stokes 42.34 Mighty Explorers Challenge #1
3 SPRAGUE, David Watauga 41.84 Mighty Explorers Challenge #1
5 CULLINAN, Alex Northwest Guilford 41.00 Southwest Guilford Invitational #1
6 ASHE, Phillip Reynolds, A. C. 41.15 Mighty Explorers Challenge #4

Section 3 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 COOK, Tate Watauga 43.50 JDL HS Dual Meet Challenge
2 ROHRBACH, Brandon Patrick County 43.49 Mighty Explorers Challenge #6
3 GRAGG, Jake Watauga 43.40 Mighty Explorers Challenge #1
4 LAYOCK, Harley West Stokes 43.23 Mighty Explorers Challenge #2
5 TARLENTON, Matthew West Davidson 42.65 Titan Clash
6 GILKESON, Will Reynolds, A. C. 42.80

Section 4 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 SINK, Drew West Davidson 46.44 Titan Clash
2 SPARKS, Benjamin East Wilkes 46.04
3 GARCIA, Jermaine West Davidson 45.46 Titan Clash
4 BENITEZ, Leonel West Davidson 44.68 Titan Clash
5 KAROUT, Sadik Reynolds, A. C. 43.50
6 GUPTA-LEARY, Malachi Reynolds, A. C. 43.50

Section 5 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 GRADY, Stanton Northwest Guilford NT
2 IBRAHIM, Mohamad Northwest Guilford NT
4 FLIPPEN, Elyah West Stokes NT
5 FESTA, Zander North Stokes 47.00
6 SIERRA, Ivan East Wilkes 47.10

Section 6 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 BETANCOURT, Jacob Patrick County NT
2 DALTON, Jordan Patrick County NT
3 MARTIN, Quincy Ragsdale NT
4 KELLY, Nathaniel Ragsdale NT
5 RONEY, Cameron Northwest Guilford NT
6 MCCORQUODALE, Lawson Northwest Guilford NT

Section 7 of 7

Lane Athlete Team Seed Note
1 MARTINEZ, Edgar St. Stephens NT
2 CRUZ, David St. Stephens NT
3 HARPER, Grant St. Stephens NT
4 CRUZ-URIBE, Pedro St. Stephens NT
5 MORSE, Martin Patrick County NT
6 LOUYA, Cameron West Davidson NT

Last Posted: 12/19/2017 7:12 PM