Meet Logo
2017 Mighty Explorers Challenge #3
Dec 19, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#6 Men's 55 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 MCMILLIAN, Myles Northwest Guilford 7.12 Southwest Guilford Invitational #1
2 HICKS, William West Stokes 7.01 Mighty Explorers Challenge #1
3 PATTERSON, Akeem St. Stephens 6.88 Mighty Explorers Challenge #1
4 THOMAS, Jaidin Ragsdale 6.64 Southwest Guilford Invitational #1
5 MARTIN, Spencer Ragsdale 6.80 Mighty Explorers Challenge #1
6 STONE, Nickolas Northwest Guilford 6.98
7 CORDONA, Corey Ragsdale 7.04 Southwest Guilford Invitational #1

Section 2 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 KAROUT, Sadik Reynolds, A. C. 7.60
2 COATES, Foster Reynolds, A. C. 7.50 Mighty Explorers Challenge #2
3 WILSON, Arin Reynolds, A. C. 7.30
4 NORMAN, Chris Northwest Guilford 7.18 Southwest Guilford Invitational #1
5 MURRAY, Foster West Stokes 7.20 Mighty Explorers Challenge #1
6 SPARKS, Benjamin East Wilkes 7.40
7 WALDRUP, Sydney East Wilkes 7.56
8 GUPTA-LEARY, Malachi Reynolds, A. C. 7.60

Section 3 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 LOUYA, Cameron West Davidson 7.82 Titan Clash
2 HUNT, Cameron West Davidson 7.78 Titan Clash
3 TARLENTON, Matthew West Davidson 7.73 Titan Clash
4 ROHRBACH, Brandon Patrick County 7.67 Mighty Explorers Challenge #6
5 BURCHAM, James East Wilkes 7.70
6 BENITEZ, Leonel West Davidson 7.78 Titan Clash
7 LEWIS, Brandon West Davidson 7.79 Titan Clash
8 THOMPSON, Blake East Wilkes 8.18

Section 4 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 IBRAHIM, Mohamad Northwest Guilford NT
2 GRAGG, Jake Watauga NT
3 FLIPPEN, Elyah West Stokes NT
4 SIERRA, Ivan East Wilkes 8.20
6 COCKERHAM, Hunter West Stokes NT
7 SPRAGUE, David Watauga NT

Section 5 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
2 MARTINEZ, Edgar St. Stephens NT
3 BETANCOURT, Jacob Patrick County NT
4 FAYE, Ahmad Ragsdale NT
5 DALTON, Jordan Patrick County NT
6 CRUZ, David St. Stephens NT
7 KIM, Andy Northwest Guilford NT

Last Posted: 12/19/2017 5:45 PM

#6 Men's 55 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 MCMILLIAN, Myles Northwest Guilford 7.12 Southwest Guilford Invitational #1
2 HICKS, William West Stokes 7.01 Mighty Explorers Challenge #1
3 PATTERSON, Akeem St. Stephens 6.88 Mighty Explorers Challenge #1
4 THOMAS, Jaidin Ragsdale 6.64 Southwest Guilford Invitational #1
5 MARTIN, Spencer Ragsdale 6.80 Mighty Explorers Challenge #1
6 STONE, Nickolas Northwest Guilford 6.98
7 CORDONA, Corey Ragsdale 7.04 Southwest Guilford Invitational #1

Section 2 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 KAROUT, Sadik Reynolds, A. C. 7.60
2 COATES, Foster Reynolds, A. C. 7.50 Mighty Explorers Challenge #2
3 WILSON, Arin Reynolds, A. C. 7.30
4 NORMAN, Chris Northwest Guilford 7.18 Southwest Guilford Invitational #1
5 MURRAY, Foster West Stokes 7.20 Mighty Explorers Challenge #1
6 SPARKS, Benjamin East Wilkes 7.40
7 WALDRUP, Sydney East Wilkes 7.56
8 GUPTA-LEARY, Malachi Reynolds, A. C. 7.60

Section 3 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 LOUYA, Cameron West Davidson 7.82 Titan Clash
2 HUNT, Cameron West Davidson 7.78 Titan Clash
3 TARLENTON, Matthew West Davidson 7.73 Titan Clash
4 ROHRBACH, Brandon Patrick County 7.67 Mighty Explorers Challenge #6
5 BURCHAM, James East Wilkes 7.70
6 BENITEZ, Leonel West Davidson 7.78 Titan Clash
7 LEWIS, Brandon West Davidson 7.79 Titan Clash
8 THOMPSON, Blake East Wilkes 8.18

Section 4 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
1 IBRAHIM, Mohamad Northwest Guilford NT
2 GRAGG, Jake Watauga NT
3 FLIPPEN, Elyah West Stokes NT
4 SIERRA, Ivan East Wilkes 8.20
6 COCKERHAM, Hunter West Stokes NT
7 SPRAGUE, David Watauga NT

Section 5 of 5

Lane Athlete Team Seed Note
2 MARTINEZ, Edgar St. Stephens NT
3 BETANCOURT, Jacob Patrick County NT
4 FAYE, Ahmad Ragsdale NT
5 DALTON, Jordan Patrick County NT
6 CRUZ, David St. Stephens NT
7 KIM, Andy Northwest Guilford NT

Last Posted: 12/19/2017 5:45 PM