Meet Logo
2017 Titan Clash
Dec 7, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#14 Men's 1000 Meters

% HS Facility 2:29.45 Elijah Inuwa Central Academy of Technology 2/7/2015 

Section 1 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
2 DUSTIN, Matthew Asheville NT
3 GALLOS, Danny North Davidson NT
4 GRUBB, Jacob North Davidson NT
5 ALBORANTE, Miguel North Davidson NT
6 HOEING, Jake Mount Tabor NT
7 JAMES, Dylan Reagan NT
8 LITTLE, Myles Mount Tabor NT
9 MALDANADO, Allan North Surry NT
10 MCDOWELL, Drew Reagan NT
11 SUTPHIN, Cole North Surry NT
12 WALLEY, Braxton West Davidson NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 RASCO, Caleb Page 3:06.87 Guilford County Championships
2 MULLER, SEAN Bishop McGuinness 3:07.39 Forsyth County Series #4
3 LINGERFELT, Drew West Davidson 3:07.60 Mighty Explorers Challenge #6
4 PREUDHOMME, XAVIER Bishop McGuinness 3:10.75 Mecklenburg Meet
5 FORD, Josh Reagan 3:13.19 Forsyth County Series #4
6 MOCK, Riley North Davidson 3:15.00
7 JONES, Davis Page 3:15.49 Mighty Explorers Challenge #3
8 HAYNES, Denton Mount Tabor NT
9 BALDWIN, Spencer Reagan NT
10 BONILLA, Carlos Mount Tabor NT

Section 3 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 HOPGOOD, Roy West Forsyth 2:45.00
2 NEWSOME, Brock West Forsyth 2:45.68 Forsyth Series #1
3 JONES, Michael West Forsyth 2:47.00
4 HARPER, Nick West Forsyth 2:47.31 Forsyth County Series #3
5 HERNDON, Jackson Bishop McGuinness 2:55.51 Forsyth Series #1
6 PITMAN, ADAM Bishop McGuinness 3:00.13 Forsyth Series #1
7 DORER, Aaron Reagan 3:00.66 Forsyth County Series #3
8 MERCER, Cameron North Davidson 3:02.00
9 WILLIS, Adam West Davidson 3:04.25 Mighty Explorers Challenge #2
10 GANZERT, Robert Bishop McGuinness 3:04.41 Forsyth County Series #1

Last Posted: 12/7/2017 7:33 PM

#14 Men's 1000 Meters

% HS Facility 2:29.45 Elijah Inuwa Central Academy of Technology 2/7/2015 

Section 1 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
2 DUSTIN, Matthew Asheville NT
3 GALLOS, Danny North Davidson NT
4 GRUBB, Jacob North Davidson NT
5 ALBORANTE, Miguel North Davidson NT
6 HOEING, Jake Mount Tabor NT
7 JAMES, Dylan Reagan NT
8 LITTLE, Myles Mount Tabor NT
9 MALDANADO, Allan North Surry NT
10 MCDOWELL, Drew Reagan NT
11 SUTPHIN, Cole North Surry NT
12 WALLEY, Braxton West Davidson NT

Section 2 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 RASCO, Caleb Page 3:06.87 Guilford County Championships
2 MULLER, SEAN Bishop McGuinness 3:07.39 Forsyth County Series #4
3 LINGERFELT, Drew West Davidson 3:07.60 Mighty Explorers Challenge #6
4 PREUDHOMME, XAVIER Bishop McGuinness 3:10.75 Mecklenburg Meet
5 FORD, Josh Reagan 3:13.19 Forsyth County Series #4
6 MOCK, Riley North Davidson 3:15.00
7 JONES, Davis Page 3:15.49 Mighty Explorers Challenge #3
8 HAYNES, Denton Mount Tabor NT
9 BALDWIN, Spencer Reagan NT
10 BONILLA, Carlos Mount Tabor NT

Section 3 of 3

Lane Athlete Team Seed Note
1 HOPGOOD, Roy West Forsyth 2:45.00
2 NEWSOME, Brock West Forsyth 2:45.68 Forsyth Series #1
3 JONES, Michael West Forsyth 2:47.00
4 HARPER, Nick West Forsyth 2:47.31 Forsyth County Series #3
5 HERNDON, Jackson Bishop McGuinness 2:55.51 Forsyth Series #1
6 PITMAN, ADAM Bishop McGuinness 3:00.13 Forsyth Series #1
7 DORER, Aaron Reagan 3:00.66 Forsyth County Series #3
8 MERCER, Cameron North Davidson 3:02.00
9 WILLIS, Adam West Davidson 3:04.25 Mighty Explorers Challenge #2
10 GANZERT, Robert Bishop McGuinness 3:04.41 Forsyth County Series #1

Last Posted: 12/7/2017 7:33 PM