Meet Logo
2017 UNCG Dual Meet Madness
Jan 29, 2017

 Back to Timetable

STARTLIST

#1 Men's 60 Meters

! JDL Fast Track 6.61 Sean McLean/Ramon Gittens Nike/Unattached 1/30/2016 

Start Time: 12:25 PM

Section 1 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
1 JAMISON, Patrick USC Upstate 7.02 Atlantic Sun Indoor Track & Field Championships
2 CARR, Curtis Campbell 7.00 Art & Linda Maillet UNC Open
3 RAMSEY, Dikerrio Emmanuel (Ga.) 6.92 ETSU Track & Field Invitational 2017
4 HUNTER, Justin Virginia Union 6.81 Last Chance Meet
5 WILCOX, Ed'Treon Virginia Union 6.88 2017 Liberty Kick Off
6 RENDON-ALCALA, Guillermo Mount Olive 6.98 Conference Carolinas Indoor Track and Field Championships
7 LEGGETT, Justin Savannah State 7.00 MEAC Indoor Track & Field Championships
8 POOLE, Michael Florida A&M 7.02 Akron Zips Invitational

Section 2 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
1 WILLIAMS, Ny-Juan UNC-Greensboro 7.29 Virginia Tech Invitational
2 ATAVWIGHO, Chigozie Campbell 7.21 UNCG Spartans Team Challenge
3 MCKNIGHT, Davion Claflin 7.07 Wake Forest Invitational
4 THOMAS, Cedric Mount Olive 7.03 Conference Carolinas Indoor Track and Field Championships
5 HUNTER, Karus Florida A&M 7.06 UAB Blazer Invitational
6 GUINN, Michael Emmanuel (Ga.) 7.20 ETSU Track & Field Invitational 2017
7 MCDANIEL-BIDDINGS, Darius Mount Olive 7.22 2017 Liberty Kick Off
8 REYNOLDS, Cole Davidson 7.30

Section 3 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
2 MOORE, Tajee Mount Olive NT
3 CARTER, Jacob Campbell 7.49 Art & Linda Maillet UNC Open
4 SIMON, Louis Queens (N.C.) 7.33 Tobacco Road Cup(Multi's)
5 MARSHALL, Darius USC Upstate 7.34 UNCG Early Bird Duals
6 DUPREE, Palmer UNC-Greensboro 7.49 Southern Conference Indoor Championships
7 WALLACE, Jamal Virginia Union NT

Section 4 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
3 SIMPKINS, Pherris Florida A&M NT
4 BROWN, Mike Belmont Abbey NT
5 EPP, Anton Queens (N.C.) NT

Last Posted: 1/29/2017 5:02 PM

#1 Men's 60 Meters

! JDL Fast Track 6.61 Sean McLean/Ramon Gittens Nike/Unattached 1/30/2016 

Start Time: 12:25 PM

Section 1 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
1 JAMISON, Patrick USC Upstate 7.02 Atlantic Sun Indoor Track & Field Championships
2 CARR, Curtis Campbell 7.00 Art & Linda Maillet UNC Open
3 RAMSEY, Dikerrio Emmanuel (Ga.) 6.92 ETSU Track & Field Invitational 2017
4 HUNTER, Justin Virginia Union 6.81 Last Chance Meet
5 WILCOX, Ed'Treon Virginia Union 6.88 2017 Liberty Kick Off
6 RENDON-ALCALA, Guillermo Mount Olive 6.98 Conference Carolinas Indoor Track and Field Championships
7 LEGGETT, Justin Savannah State 7.00 MEAC Indoor Track & Field Championships
8 POOLE, Michael Florida A&M 7.02 Akron Zips Invitational

Section 2 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
1 WILLIAMS, Ny-Juan UNC-Greensboro 7.29 Virginia Tech Invitational
2 ATAVWIGHO, Chigozie Campbell 7.21 UNCG Spartans Team Challenge
3 MCKNIGHT, Davion Claflin 7.07 Wake Forest Invitational
4 THOMAS, Cedric Mount Olive 7.03 Conference Carolinas Indoor Track and Field Championships
5 HUNTER, Karus Florida A&M 7.06 UAB Blazer Invitational
6 GUINN, Michael Emmanuel (Ga.) 7.20 ETSU Track & Field Invitational 2017
7 MCDANIEL-BIDDINGS, Darius Mount Olive 7.22 2017 Liberty Kick Off
8 REYNOLDS, Cole Davidson 7.30

Section 3 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
2 MOORE, Tajee Mount Olive NT
3 CARTER, Jacob Campbell 7.49 Art & Linda Maillet UNC Open
4 SIMON, Louis Queens (N.C.) 7.33 Tobacco Road Cup(Multi's)
5 MARSHALL, Darius USC Upstate 7.34 UNCG Early Bird Duals
6 DUPREE, Palmer UNC-Greensboro 7.49 Southern Conference Indoor Championships
7 WALLACE, Jamal Virginia Union NT

Section 4 of 4

Lane Athlete Team Seed Note
3 SIMPKINS, Pherris Florida A&M NT
4 BROWN, Mike Belmont Abbey NT
5 EPP, Anton Queens (N.C.) NT

Last Posted: 1/29/2017 5:02 PM