Meet Logo
2018 USATF SE Region Masters Championships
Jan 21, 2018

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 Rhodes Race Timing - Contractor License                               1/21/2018 - 3:14 PM
                          USATF Southeastern Region - 1/21/2018                           
                        Masters Indoor Track & Field Championships                        
                            JDL Fast Track / Winston-Salem, NC                            
 
Event 12  M35 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
Finals                                                                                    
  1 Bishop, Justin           M36 Team Utopia South    9:55.00    9:57.73    9:57.74 73.61%
Event 12  M40 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Flanigan, Robert         M41 Unattached                     10:39.16   10:16.92 71.32%
  2 Gobble, Kevin            M42 Piedmont Pac                   11:41.15   11:16.76 65.02%
Event 12  M45 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Spry IV, Daniel          M48 Fork Union T                   12:00.69   11:10.54 65.62%
Event 12  M55 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Whitaker, Robert         M59 Colonial Roa                   11:12.72    9:39.08 75.98%
Event 12  M60 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Chantry, Stephen         M63 Colonial Roa        10:38.97   10:31.96    8:42.00 84.29%
  2 McCormack, Tom           M64 Atlanta Track Club  12:00.00   10:40.13    8:48.75 83.22%
  3 Gibson, Pete             M61 Colonial Roa        12:05.00   11:57.81    9:52.92 74.21%
  4 Dworkin, Gary            M60 Unattached          12:06.00   12:41.97   10:29.39 69.91%
Event 12  M65 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
 -- Smith, Jay               M68 Piedmont Pac                        DNS                  

                    
                    
 Rhodes Race Timing - Contractor License                               1/21/2018 - 3:14 PM
                          USATF Southeastern Region - 1/21/2018                           
                        Masters Indoor Track & Field Championships                        
                            JDL Fast Track / Winston-Salem, NC                            
 
Event 12  M35 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
Finals                                                                                    
  1 Bishop, Justin           M36 Team Utopia South    9:55.00    9:57.73    9:57.74 73.61%
Event 12  M40 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Flanigan, Robert         M41 Unattached                     10:39.16   10:16.92 71.32%
  2 Gobble, Kevin            M42 Piedmont Pac                   11:41.15   11:16.76 65.02%
Event 12  M45 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Spry IV, Daniel          M48 Fork Union T                   12:00.69   11:10.54 65.62%
Event 12  M55 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Whitaker, Robert         M59 Colonial Roa                   11:12.72    9:39.08 75.98%
Event 12  M60 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
  1 Chantry, Stephen         M63 Colonial Roa        10:38.97   10:31.96    8:42.00 84.29%
  2 McCormack, Tom           M64 Atlanta Track Club  12:00.00   10:40.13    8:48.75 83.22%
  3 Gibson, Pete             M61 Colonial Roa        12:05.00   11:57.81    9:52.92 74.21%
  4 Dworkin, Gary            M60 Unattached          12:06.00   12:41.97   10:29.39 69.91%
Event 12  M65 3000 Meter Run
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals       Age-Grading
==========================================================================================
 -- Smith, Jay               M68 Piedmont Pac                        DNS