Meet Logo
2016 Guilford County Championships
Feb 2, 2016

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 Big Kahuna Timing - Contractor License                 2/2/2016 - 8:51 PM
                 Guilford County Championships - 2/2/2016                 
                              JDL Fast Track                              
 
Event 14  Boys 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Brown, Walter             12 Southern Guilford      2:46.53   1  10   
  2 Robakiewicz, Tyler        12 Northern Guilford      2:46.62   1   8   
  3 Brown, Kobe               09 Southwest Guilford     2:47.20   1   6   
  4 Olds, David               10 Southwest Guilford     2:50.08   2   5   
  5 Gillespie, Nate           11 Page                   2:51.15   1   4   
  6 Stamp, Chantelor          10 Southwest Guilford     2:52.99   3   3   
  7 Skidmore, Benjamin        10 Grimsley               2:53.35   2   2   
  8 Sinada, Ahmed             10 Page                   2:53.53   1   1   
  9 Thomas, Brett             10 Northern Guilford      2:57.05   2       
 10 Lacoste, Austin           11 Ragsdale               2:57.46   1       
 11 VanAllen, James           11 Dudley                 2:57.68   2       
 12 Williamson, Kameron       11 Southern Guilford      3:02.09   2       
 13 Patrick, Grant            10 Southwest Guilford     3:03.50   2       
 14 Manneh, Will              11 Andrews, T. W.         3:04.57   1       
 15 Andrews, Mahliqe          10 Southern Guilford      3:05.67   2       
 16 Rasco, Caleb              09 Page                   3:06.87   2       
 17 Evans, Hunter             11 Ragsdale               3:09.48   2       
 18 Sutphin, Robert           12 High Point Central     3:09.86   3       
 19 Carter, Evan              11 Andrews, T. W.         3:10.02   1       
 20 Nardi, Nick               10 High Point Central     3:13.92   3       
 21 Novas, Jared              09 Ragsdale               3:14.83   2       
 22 Hogan, Kevin              12 Southeast Guilford     3:17.69   3       
 23 Allen, Jack               09 Western Guilford       3:18.22   3       
 24 Wright, Skyler            12 Southern Guilford      3:18.27   3       
 25 Hyatt, Justin             09 High Point Central     3:26.06   2       
 26 Brown, James              10 Ragsdale               3:28.06   3       
 27 Abdelgadir, Yousif        09 Grimsley               3:37.87   3       
 28 Horton, Terrance          09 Eastern Guilford       3:53.55   3       
 29 Carver, Aka'sh            10 Northeast Guilford     3:58.01   3       
 30 Goins, Solomon            10 Northeast Guilford     4:02.66   3       
 -- Smith, Riley              12 Northern Guilford          DNF   1       
 -- Shanklin, Ian             11 Page                       DNF   1       
 -- Nash, Sam                 12 Northern Guilford          DNF   1       
 -- Liska, Cal                09 Northwest Guilford         DNS   3       
 -- Polk, Shannon             11 High Point Central         DNS   2       
 -- Williams, Joseph          09 Grimsley                   DNS   3       
 -- Desautels, Francois       10 Western Guilford           DNS   3       

                    
                    
 Big Kahuna Timing - Contractor License                 2/2/2016 - 8:51 PM
                 Guilford County Championships - 2/2/2016                 
                              JDL Fast Track                              
 
Event 14  Boys 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Brown, Walter             12 Southern Guilford      2:46.53   1  10   
  2 Robakiewicz, Tyler        12 Northern Guilford      2:46.62   1   8   
  3 Brown, Kobe               09 Southwest Guilford     2:47.20   1   6   
  4 Olds, David               10 Southwest Guilford     2:50.08   2   5   
  5 Gillespie, Nate           11 Page                   2:51.15   1   4   
  6 Stamp, Chantelor          10 Southwest Guilford     2:52.99   3   3   
  7 Skidmore, Benjamin        10 Grimsley               2:53.35   2   2   
  8 Sinada, Ahmed             10 Page                   2:53.53   1   1   
  9 Thomas, Brett             10 Northern Guilford      2:57.05   2       
 10 Lacoste, Austin           11 Ragsdale               2:57.46   1       
 11 VanAllen, James           11 Dudley                 2:57.68   2       
 12 Williamson, Kameron       11 Southern Guilford      3:02.09   2       
 13 Patrick, Grant            10 Southwest Guilford     3:03.50   2       
 14 Manneh, Will              11 Andrews, T. W.         3:04.57   1       
 15 Andrews, Mahliqe          10 Southern Guilford      3:05.67   2       
 16 Rasco, Caleb              09 Page                   3:06.87   2       
 17 Evans, Hunter             11 Ragsdale               3:09.48   2       
 18 Sutphin, Robert           12 High Point Central     3:09.86   3       
 19 Carter, Evan              11 Andrews, T. W.         3:10.02   1       
 20 Nardi, Nick               10 High Point Central     3:13.92   3       
 21 Novas, Jared              09 Ragsdale               3:14.83   2       
 22 Hogan, Kevin              12 Southeast Guilford     3:17.69   3       
 23 Allen, Jack               09 Western Guilford       3:18.22   3       
 24 Wright, Skyler            12 Southern Guilford      3:18.27   3       
 25 Hyatt, Justin             09 High Point Central     3:26.06   2       
 26 Brown, James              10 Ragsdale               3:28.06   3       
 27 Abdelgadir, Yousif        09 Grimsley               3:37.87   3       
 28 Horton, Terrance          09 Eastern Guilford       3:53.55   3       
 29 Carver, Aka'sh            10 Northeast Guilford     3:58.01   3       
 30 Goins, Solomon            10 Northeast Guilford     4:02.66   3       
 -- Smith, Riley              12 Northern Guilford          DNF   1       
 -- Shanklin, Ian             11 Page                       DNF   1       
 -- Nash, Sam                 12 Northern Guilford          DNF   1       
 -- Liska, Cal                09 Northwest Guilford         DNS   3       
 -- Polk, Shannon             11 High Point Central         DNS   2       
 -- Williams, Joseph          09 Grimsley                   DNS   3       
 -- Desautels, Francois       10 Western Guilford           DNS   3