Meet Logo
2016 Mighty Explorers Challenge #6
Feb 1, 2016

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 Big Kahuna Timing - Contractor License              2/1/2016 - 7:44 PM
                    Mighty Explorers #6 - 2/1/2016                     
                   JDL Fast Track, Winston Salem NC                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 4A - 10:38.24                                                         
 3A - 10:55.24                                                         
 1A-2A - 11:45.24                                                      
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mount Tabor  'A'                                   10:33.99   10   
     1) Lineberry, Jenna 10             2) Messenkopf, Leah 10         
     3) Reichert, Emily 12              4) Patterson-Mills, Tiara 11   
  2 Middle Creek  'A'                                  10:59.39    8   
     1) Copperthwaite, Lauren 10        2) Loughlin, Katie 11          
     3) Loughlin, Maggie 11             4) Swagert, Allison 11         
  3 Davie County  'A'                                  12:10.64    6   
     1) Leszczuk, Patrycja 10           2) Ebert, Zella 11             
     3) Larsen, Casey 10                4) Ariza, Llyanis 12           
  4 Davie County  'B'                                  13:56.30    5   
     1) Molloy, Hailey 10               2) Halverson, Abigail 09       
     3) Smith, Brooke 09                4) Yount, Abby 09              

                    
                    
 Big Kahuna Timing - Contractor License              2/1/2016 - 7:44 PM
                    Mighty Explorers #6 - 2/1/2016                     
                   JDL Fast Track, Winston Salem NC                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 4A - 10:38.24                                                         
 3A - 10:55.24                                                         
 1A-2A - 11:45.24                                                      
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Mount Tabor  'A'                                   10:33.99   10   
     1) Lineberry, Jenna 10             2) Messenkopf, Leah 10         
     3) Reichert, Emily 12              4) Patterson-Mills, Tiara 11   
  2 Middle Creek  'A'                                  10:59.39    8   
     1) Copperthwaite, Lauren 10        2) Loughlin, Katie 11          
     3) Loughlin, Maggie 11             4) Swagert, Allison 11         
  3 Davie County  'A'                                  12:10.64    6   
     1) Leszczuk, Patrycja 10           2) Ebert, Zella 11             
     3) Larsen, Casey 10                4) Ariza, Llyanis 12           
  4 Davie County  'B'                                  13:56.30    5   
     1) Molloy, Hailey 10               2) Halverson, Abigail 09       
     3) Smith, Brooke 09                4) Yount, Abby 09