Meet Logo
2016 Mighty Explorers Challenge #6
Feb 1, 2016

 Back to Timetable

RESULTS

                        
 Big Kahuna Timing - Contractor License              2/1/2016 - 7:44 PM
                    Mighty Explorers #6 - 2/1/2016                     
                   JDL Fast Track, Winston Salem NC                    
 
Event 19  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
 4A - 10:00.24                                                         
 3A - 10:15.24                                                         
 1A-2A - 10:40.24                                                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Nickel, Ian               12 Mount Tabor          J10:18.55   10   
  2 Rhodes, River             11 Watauga              J10:29.11    8   
  3 Miller, Brandon              West Wilkes          J11:01.19    8   
  4 Dosell, Colin             12 Mount Tabor          J11:08.46    5   
  5 McGee, Jacob              09 North Stokes         J11:28.06    7   
  6 Mancini, Alex             12 Watauga              J12:32.24    3   
  7 Mathes, Nick              11 Davie County         J12:41.08    2   
 -- Durham, Dawson            11 North Stokes               DNF        
 -- Kneisel, Kenny            12 Mount Tabor                DNF        
 -- Tedder, Andrew            12 Ashe County                DNF        
 -- Ponder, Cameron           10 Mount Tabor                DNS        
 -- Myers, John               12 Davie County               DNS        

                    
                    
 Big Kahuna Timing - Contractor License              2/1/2016 - 7:44 PM
                    Mighty Explorers #6 - 2/1/2016                     
                   JDL Fast Track, Winston Salem NC                    
 
Event 19  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
 4A - 10:00.24                                                         
 3A - 10:15.24                                                         
 1A-2A - 10:40.24                                                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Nickel, Ian               12 Mount Tabor          J10:18.55   10   
  2 Rhodes, River             11 Watauga              J10:29.11    8   
  3 Miller, Brandon              West Wilkes          J11:01.19    8   
  4 Dosell, Colin             12 Mount Tabor          J11:08.46    5   
  5 McGee, Jacob              09 North Stokes         J11:28.06    7   
  6 Mancini, Alex             12 Watauga              J12:32.24    3   
  7 Mathes, Nick              11 Davie County         J12:41.08    2   
 -- Durham, Dawson            11 North Stokes               DNF        
 -- Kneisel, Kenny            12 Mount Tabor                DNF        
 -- Tedder, Andrew            12 Ashe County                DNF        
 -- Ponder, Cameron           10 Mount Tabor                DNS        
 -- Myers, John               12 Davie County               DNS