Meet Logo
2016 Southwest Guilford Invitational #1
Dec 6, 2016

 Back to Timetable

PERFORMANCE LIST

#14 Men's 1000 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 BROWN, Kobe SO Southwest Guilford 2:44.19 David Oliver Classic
2 LACOSTE, Austin SR Ragsdale 2:45.43 Mighty Explorers Challenge #1
3 OLDS, David JR Southwest Guilford 2:48.89 David Oliver Classic
4 GILLESPIE, Nate SR Page 2:51.15 Guilford County Championships
5 HALL, Deionte JR Dudley 2:57.00
6 TODD, Drew SR Ledford 2:57.21 Southwest Guilford Invitational #1
7 VANALLEN, James SR Dudley 2:57.68 Guilford County Championships
8 PATRICK, Grant JR Southwest Guilford 3:01.46 Southwest Guilford Invitational #2
9 MANN, Ethan FR Grimsley 3:05.00
10 NOVAS, Jared SO Ragsdale 3:05.10 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
11 RASCO, Caleb SO Page 3:06.87 Guilford County Championships
12 BROWN, Neil SO High Point Central 3:10.00
13 FARRELL, Sam SR Page 3:10.01 Mighty Explorers Challenge #3
14 MILLER, Johnathan SR High Point Central 3:11.00
15 GAYDON, Ryan SO Ragsdale 3:11.11 Mighty Explorers Challenge #2
16 WAGNOR, Griffen JR Ragsdale 3:11.16 Mighty Explorers Challenge #1
17 BROOKS, Raymond FR Andrews, T. W. 3:14.00 3:12
18 THOMAS, Dorian FR Andrews, T. W. 3:16.00
19 ALLEN, Jack JR Western Guilford 3:18.22 Guilford County Championships
20 JONES, Davis JR Page 3:20.00
21 HYATT, Justin SO High Point Central 3:26.06 Guilford County Championships
22 BURGESS, Andrew SO Southeast Guilford 3:27.03 Southwest Guilford Invitational #1
23 TERRY, Olin JR Smith, B. L. 3:30.01 Southwest Guilford Invitational #1
24 EVANS, Will SR Northwest Guilford 3:33.05 Southwest Guilford Invitational #1
25 GOINS, Solomon JR Northeast Guilford 3:45.25 Southwest Guilford Invitational #1
26 CARMAN, Andrew SR Ledford 3:48.62 Southwest Guilford Invitational #1
27 ACOSTA, Issac FR High Point Central 3:50.00
28 SIMON, Ashley SR Southeast Guilford NT
29 PRICE, Germal SR Northeast Guilford NT
30 PRIESTER, Noah SR Northeast Guilford NT
31 JOHNSON, Turner FR Northwest Guilford NT
32 ROMANA, Darrick SO Western Guilford NT
33 SANCHEZ, Jason JR Northwest Guilford NT
34 MUNOZ, Miguel SO Ragsdale NT
35 TAPIA, Alejandro SR Northwest Guilford NT
36 HENSLEY, Chris JR Western Guilford NT
37 GAYDON, Jackson FR Southeast Guilford NT
38 DECKER, Chris SO Northwest Guilford NT
39 DAVIS, Matthew SR Ledford NT
40 VUONG, Brandon FR Western Guilford NT
41 MANCERA, Ikeer JR Southwest Guilford NT
42 WASHINGTON, Quinn JR Northeast Guilford NT
43 WELCH, Spody FR Southeast Guilford NT

Last Posted: Tue Dec 6 20:56:20 GMT-0500 2016

#14 Men's 1000 Meters

Athlete Yr. Team Seed Note
1 BROWN, Kobe SO Southwest Guilford 2:44.19 David Oliver Classic
2 LACOSTE, Austin SR Ragsdale 2:45.43 Mighty Explorers Challenge #1
3 OLDS, David JR Southwest Guilford 2:48.89 David Oliver Classic
4 GILLESPIE, Nate SR Page 2:51.15 Guilford County Championships
5 HALL, Deionte JR Dudley 2:57.00
6 TODD, Drew SR Ledford 2:57.21 Southwest Guilford Invitational #1
7 VANALLEN, James SR Dudley 2:57.68 Guilford County Championships
8 PATRICK, Grant JR Southwest Guilford 3:01.46 Southwest Guilford Invitational #2
9 MANN, Ethan FR Grimsley 3:05.00
10 NOVAS, Jared SO Ragsdale 3:05.10 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
11 RASCO, Caleb SO Page 3:06.87 Guilford County Championships
12 BROWN, Neil SO High Point Central 3:10.00
13 FARRELL, Sam SR Page 3:10.01 Mighty Explorers Challenge #3
14 MILLER, Johnathan SR High Point Central 3:11.00
15 GAYDON, Ryan SO Ragsdale 3:11.11 Mighty Explorers Challenge #2
16 WAGNOR, Griffen JR Ragsdale 3:11.16 Mighty Explorers Challenge #1
17 BROOKS, Raymond FR Andrews, T. W. 3:14.00 3:12
18 THOMAS, Dorian FR Andrews, T. W. 3:16.00
19 ALLEN, Jack JR Western Guilford 3:18.22 Guilford County Championships
20 JONES, Davis JR Page 3:20.00
21 HYATT, Justin SO High Point Central 3:26.06 Guilford County Championships
22 BURGESS, Andrew SO Southeast Guilford 3:27.03 Southwest Guilford Invitational #1
23 TERRY, Olin JR Smith, B. L. 3:30.01 Southwest Guilford Invitational #1
24 EVANS, Will SR Northwest Guilford 3:33.05 Southwest Guilford Invitational #1
25 GOINS, Solomon JR Northeast Guilford 3:45.25 Southwest Guilford Invitational #1
26 CARMAN, Andrew SR Ledford 3:48.62 Southwest Guilford Invitational #1
27 ACOSTA, Issac FR High Point Central 3:50.00
28 SIMON, Ashley SR Southeast Guilford NT
29 PRICE, Germal SR Northeast Guilford NT
30 PRIESTER, Noah SR Northeast Guilford NT
31 JOHNSON, Turner FR Northwest Guilford NT
32 ROMANA, Darrick SO Western Guilford NT
33 SANCHEZ, Jason JR Northwest Guilford NT
34 MUNOZ, Miguel SO Ragsdale NT
35 TAPIA, Alejandro SR Northwest Guilford NT
36 HENSLEY, Chris JR Western Guilford NT
37 GAYDON, Jackson FR Southeast Guilford NT
38 DECKER, Chris SO Northwest Guilford NT
39 DAVIS, Matthew SR Ledford NT
40 VUONG, Brandon FR Western Guilford NT
41 MANCERA, Ikeer JR Southwest Guilford NT
42 WASHINGTON, Quinn JR Northeast Guilford NT
43 WELCH, Spody FR Southeast Guilford NT

Last Posted: Tue Dec 6 20:56:20 GMT-0500 2016