Meet Logo
2016 Southwest Guilford Invitational #1
Dec 6, 2016

 Back to Timetable

STARTLIST

#11 Women's 500 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 CREARY, Monzerad JR High Point Central 1:18.38 Guilford County Championships
2 BURTON, Aaliyah SR Grimsley 1:18.71 Guilford County Championships
3 GIDDERON, Ticoiya JR High Point Central 1:19.00
4 WARD, Charla SR Ragsdale 1:22.95 Mighty Explorers Challenge #2
5 SHARP, Maija SO High Point Central 1:24.00
6 JACKSON, Jalayah FR Northeast Guilford 1:25.00
7 WONG, Sofia FR Grimsley 1:27.00
8 STURDIVANT, Ashanti SR Dudley 1:27.50

Section 2 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
2 TATUM, Imani SO Dudley 1:27.50
3 CUNNINGHAM, Maurisha SR Dudley 1:30.00
4 GALBREATH, Jasmine JR Smith, B. L. 1:30.00
5 LY, Lyann SO Ragsdale 1:30.00
6 OGLESBY , Elena SO Grimsley 1:34.55 Southwest Guilford Invitational #1
7 CATOE, Briauna FR Western Guilford 1:35.00
8 BOWEN-KAUTH, Sapphire JR Western Guilford 1:35.06 Guilford County Championships

Section 3 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 PITCHFORD-WILLIS, Layla FR Northeast Guilford 1:36.00
2 HAYES, Barika SO Page 1:36.20
3 ABOEID, Bakhita SO Grimsley 1:37.13 Guilford County Championships
4 BOZOVICH, Caroline FR Page 1:38.00
5 JACKSON, Jade SO Ragsdale 1:39.72 Southwest Guilford Invitational #1
6 WALLS, Breanna SR Southwest Guilford 1:39.79 Guilford County Championships
7 FACEY, Napthali SR Southwest Guilford 1:42.20 Southwest Guilford Invitational #1
8 PAYNE, Morgan SR Page 1:44.38 Southwest Guilford Invitational #1
9 NGUYEN, Annie SO Page 1:55.36 Mighty Explorers Challenge #2

Section 4 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 BURGOS, Katherine SO Southwest Guilford NT
2 BURGOS, Melissa JR Southwest Guilford NT
3 HUFFMAN, Madeleine FR Northwest Guilford NT
4 NELSON, Meghan FR Western Guilford NT
5 NOLIN, Emma SO Northwest Guilford NT
6 PAN, Teresa FR Northwest Guilford NT
7 PLATEK, Sara SR Ragsdale NT
8 RAND, Emma FR Northwest Guilford NT
9 WASHINGTON, Sydney SR Western Guilford NT

Last Posted: Tue Dec 6 20:56:20 GMT-0500 2016

#11 Women's 500 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 CREARY, Monzerad JR High Point Central 1:18.38 Guilford County Championships
2 BURTON, Aaliyah SR Grimsley 1:18.71 Guilford County Championships
3 GIDDERON, Ticoiya JR High Point Central 1:19.00
4 WARD, Charla SR Ragsdale 1:22.95 Mighty Explorers Challenge #2
5 SHARP, Maija SO High Point Central 1:24.00
6 JACKSON, Jalayah FR Northeast Guilford 1:25.00
7 WONG, Sofia FR Grimsley 1:27.00
8 STURDIVANT, Ashanti SR Dudley 1:27.50

Section 2 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
2 TATUM, Imani SO Dudley 1:27.50
3 CUNNINGHAM, Maurisha SR Dudley 1:30.00
4 GALBREATH, Jasmine JR Smith, B. L. 1:30.00
5 LY, Lyann SO Ragsdale 1:30.00
6 OGLESBY , Elena SO Grimsley 1:34.55 Southwest Guilford Invitational #1
7 CATOE, Briauna FR Western Guilford 1:35.00
8 BOWEN-KAUTH, Sapphire JR Western Guilford 1:35.06 Guilford County Championships

Section 3 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 PITCHFORD-WILLIS, Layla FR Northeast Guilford 1:36.00
2 HAYES, Barika SO Page 1:36.20
3 ABOEID, Bakhita SO Grimsley 1:37.13 Guilford County Championships
4 BOZOVICH, Caroline FR Page 1:38.00
5 JACKSON, Jade SO Ragsdale 1:39.72 Southwest Guilford Invitational #1
6 WALLS, Breanna SR Southwest Guilford 1:39.79 Guilford County Championships
7 FACEY, Napthali SR Southwest Guilford 1:42.20 Southwest Guilford Invitational #1
8 PAYNE, Morgan SR Page 1:44.38 Southwest Guilford Invitational #1
9 NGUYEN, Annie SO Page 1:55.36 Mighty Explorers Challenge #2

Section 4 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 BURGOS, Katherine SO Southwest Guilford NT
2 BURGOS, Melissa JR Southwest Guilford NT
3 HUFFMAN, Madeleine FR Northwest Guilford NT
4 NELSON, Meghan FR Western Guilford NT
5 NOLIN, Emma SO Northwest Guilford NT
6 PAN, Teresa FR Northwest Guilford NT
7 PLATEK, Sara SR Ragsdale NT
8 RAND, Emma FR Northwest Guilford NT
9 WASHINGTON, Sydney SR Western Guilford NT

Last Posted: Tue Dec 6 20:56:20 GMT-0500 2016