Meet Logo
2016 Southwest Guilford Invitational #1
Dec 6, 2016

 Back to Timetable

STARTLIST

#14 Men's 1000 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 BROWN, Kobe SO Southwest Guilford 2:44.19 David Oliver Classic
2 LACOSTE, Austin SR Ragsdale 2:45.43 Mighty Explorers Challenge #1
3 OLDS, David JR Southwest Guilford 2:48.89 David Oliver Classic
4 GILLESPIE, Nate SR Page 2:51.15 Guilford County Championships
5 HALL, Deionte JR Dudley 2:57.00
6 TODD, Drew SR Ledford 2:57.21 Southwest Guilford Invitational #1
7 VANALLEN, James SR Dudley 2:57.68 Guilford County Championships
8 PATRICK, Grant JR Southwest Guilford 3:01.46 Southwest Guilford Invitational #2
9 MANN, Ethan FR Grimsley 3:05.00
10 NOVAS, Jared SO Ragsdale 3:05.10 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
11 RASCO, Caleb SO Page 3:06.87 Guilford County Championships
12 BROWN, Neil SO High Point Central 3:10.00
13 FARRELL, Sam SR Page 3:10.01 Mighty Explorers Challenge #3
14 MILLER, Johnathan SR High Point Central 3:11.00

Section 2 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 GAYDON, Ryan SO Ragsdale 3:11.11 Mighty Explorers Challenge #2
2 WAGNOR, Griffen JR Ragsdale 3:11.16 Mighty Explorers Challenge #1
3 BROOKS, Raymond FR Andrews, T. W. 3:14.00 3:12
4 THOMAS, Dorian FR Andrews, T. W. 3:16.00
5 ALLEN, Jack JR Western Guilford 3:18.22 Guilford County Championships
6 JONES, Davis JR Page 3:20.00
7 HYATT, Justin SO High Point Central 3:26.06 Guilford County Championships
8 BURGESS, Andrew SO Southeast Guilford 3:27.03 Southwest Guilford Invitational #1
9 EVANS, Will SR Northwest Guilford 3:33.05 Southwest Guilford Invitational #1
10 GOINS, Solomon JR Northeast Guilford 3:45.25 Southwest Guilford Invitational #1
11 CARMAN, Andrew SR Ledford 3:48.62 Southwest Guilford Invitational #1
12 ACOSTA, Issac FR High Point Central 3:50.00
13 DAVIS, Matthew SR Ledford NT

Section 3 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
2 DECKER, Chris SO Northwest Guilford NT
3 GAYDON, Jackson FR Southeast Guilford NT
4 HENSLEY, Chris JR Western Guilford NT
5 MANCERA, Ikeer JR Southwest Guilford NT
6 MUNOZ, Miguel SO Ragsdale NT
7 ROMANA, Darrick SO Western Guilford NT
8 SANCHEZ, Jason JR Northwest Guilford NT
9 SIMON, Ashley SR Southeast Guilford NT
10 VUONG, Brandon FR Western Guilford NT
11 WASHINGTON, Quinn JR Northeast Guilford NT
12 WELCH, Spody FR Southeast Guilford NT

Last Posted: Tue Dec 6 20:56:20 GMT-0500 2016

#14 Men's 1000 Meters

Start Time: 5:00 PM

Section 1 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 BROWN, Kobe SO Southwest Guilford 2:44.19 David Oliver Classic
2 LACOSTE, Austin SR Ragsdale 2:45.43 Mighty Explorers Challenge #1
3 OLDS, David JR Southwest Guilford 2:48.89 David Oliver Classic
4 GILLESPIE, Nate SR Page 2:51.15 Guilford County Championships
5 HALL, Deionte JR Dudley 2:57.00
6 TODD, Drew SR Ledford 2:57.21 Southwest Guilford Invitational #1
7 VANALLEN, James SR Dudley 2:57.68 Guilford County Championships
8 PATRICK, Grant JR Southwest Guilford 3:01.46 Southwest Guilford Invitational #2
9 MANN, Ethan FR Grimsley 3:05.00
10 NOVAS, Jared SO Ragsdale 3:05.10 Visit Winston-Salem Mini Meet - FRI PM
11 RASCO, Caleb SO Page 3:06.87 Guilford County Championships
12 BROWN, Neil SO High Point Central 3:10.00
13 FARRELL, Sam SR Page 3:10.01 Mighty Explorers Challenge #3
14 MILLER, Johnathan SR High Point Central 3:11.00

Section 2 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 GAYDON, Ryan SO Ragsdale 3:11.11 Mighty Explorers Challenge #2
2 WAGNOR, Griffen JR Ragsdale 3:11.16 Mighty Explorers Challenge #1
3 BROOKS, Raymond FR Andrews, T. W. 3:14.00 3:12
4 THOMAS, Dorian FR Andrews, T. W. 3:16.00
5 ALLEN, Jack JR Western Guilford 3:18.22 Guilford County Championships
6 JONES, Davis JR Page 3:20.00
7 HYATT, Justin SO High Point Central 3:26.06 Guilford County Championships
8 BURGESS, Andrew SO Southeast Guilford 3:27.03 Southwest Guilford Invitational #1
9 EVANS, Will SR Northwest Guilford 3:33.05 Southwest Guilford Invitational #1
10 GOINS, Solomon JR Northeast Guilford 3:45.25 Southwest Guilford Invitational #1
11 CARMAN, Andrew SR Ledford 3:48.62 Southwest Guilford Invitational #1
12 ACOSTA, Issac FR High Point Central 3:50.00
13 DAVIS, Matthew SR Ledford NT

Section 3 of 3

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
2 DECKER, Chris SO Northwest Guilford NT
3 GAYDON, Jackson FR Southeast Guilford NT
4 HENSLEY, Chris JR Western Guilford NT
5 MANCERA, Ikeer JR Southwest Guilford NT
6 MUNOZ, Miguel SO Ragsdale NT
7 ROMANA, Darrick SO Western Guilford NT
8 SANCHEZ, Jason JR Northwest Guilford NT
9 SIMON, Ashley SR Southeast Guilford NT
10 VUONG, Brandon FR Western Guilford NT
11 WASHINGTON, Quinn JR Northeast Guilford NT
12 WELCH, Spody FR Southeast Guilford NT

Last Posted: Tue Dec 6 20:56:20 GMT-0500 2016